О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 15 декабря 2021 года № 113 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 6 июня 2022 года № 166. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022 – 2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 113 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25823) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 761 423,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 56 490 341,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 352 789 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 780 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 138 293,5 тысяч тенге;
2) затраты – 96 686 900,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 827 773 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 104 546 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 276 773 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 169 579,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 169 579,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 922 828,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 922 828,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 6 865 159 тысяч тенге;
погашение займов – 4 886 773 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 944 442,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" (далее - Закон) установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 6 маусымдағы № 166 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25823 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 84 761 423,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 56 490 341,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 789 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 780 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 138 293,5 мың теңге;
2) шығындар – 96 686 900,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 827 773 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 104 546 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 276 773 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 169 579,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 169 579,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 12 922 828,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 12 922 828,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 6 865 159 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 886 773 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 944 442,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының "2022 - 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының (әрі қарай - Заңы) 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 36 018 теңге.

102 232
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
58 313
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 313
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 799
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
54 514
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
875 711,5
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
875 711,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
763 124
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
763 124
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
112 587,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
100 056,5
003
Капитальные расходы государственного органа
12 531
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 701 243,3
1
Социальное обеспечение
2 064 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 064 690
005
Государственная адресная социальная помощь
2 064 690
2
Социальная помощь
7 699 685,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 649 685,4
002
Программа занятости
2 107 031
006
Оказание жилищной помощи
5 906
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 882 120
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
188 191
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
425 278
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
30 317
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 863 134
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
147 708,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

102 232
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
58 313
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 313
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 799
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
54 514
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
875 711,5
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
875 711,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
763 124
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
763 124
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
112 587,5
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 056,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 531
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10 701 243,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 064 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 064 690
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 064 690
2
Әлеуметтік көмек
7 699 685,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 649 685,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 107 031
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 906
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 882 120
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
188 191
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
425 278
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
30 317
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 863 134
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
147 708,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
169 579,2
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
169 579,2
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 12 922 828,6
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
12 922 828,6
7
Поступления займов
6 865 159
01
Внутренние государственные займы
6 865 159
2
Договоры займа
6 865 159
16
Погашение займов
4 886 773
1
Погашение займов
4 886 773
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 886 773
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 886 773
8
Используемые остатки бюджетных средств
10 944 442,6
01
Остатки бюджетных средств
10 944 442,6
1
Свободные остатки бюджетных средств
10 944 442,6
Приложение 2 к решению
маслихата города Актобе
от 6 июня 2022 года № 166
Приложение 4 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
21 738 257
Целевые текущие трансферты
5 313 715
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
184 272
Аппарат акима района (города областного значения)
6 767
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
6 767
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
61 270
Поддержка культурно-досуговой работы
45 773
Функционирование районных (городских) библиотек
15 497
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 961 860
Государственная адресная социальная помощь
1 730 326
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
239 557
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
121 364
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
651 391
Программа занятости
1 095 683
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
71 221
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 318
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 099 546
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 099 546
Целевые трансферты на развитие

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
169 579,2
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
169 579,2
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 12 922 828,6
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
12 922 828,6
7
Қарыздар түсімдері
6 865 159
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
6 865 159
2
Қарыз алу келісім-шарттары
6 865 159
16
Қарыздарды өтеу
4 886 773
1
Қарыздарды өтеу
4 886 773
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 886 773
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 886 773
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
10 944 442,6
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
10 944 442,6
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
10 944 442,6
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 166 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
21 738 257
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5 313 715
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
184 272
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 767
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6 767
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
61 270
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
45 773
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
15 497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 961 860
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 730 326
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
239 557
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
121 364
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
651 391
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 095 683
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
71 221
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 318
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 099 546
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 099 546
Нысаналы даму трансферттері

16 424 542
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 184 686
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 184 686
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 239 856
Развитие транспортной инфраструктуры
5 385 655
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
196 911
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 657 290
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 6 июня 2022 года № 166
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
12 265 195,5
Целевые текущие трансферты
2 779 212,3
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
20 361,6
Капитальные расходы государственного органа
20 361,6
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
995 029
Программа занятости
159 482
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
519 157
Государственная адресная социальная помощь
16 390
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 445 201
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 445 201
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
318 620,7
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
318 620,7
Целевые трансферты на развитие
9 485 983,2
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
6 549 752
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 395 766
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
53 986
Развитие объектов спорта
100 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 936 231,2
Развитие транспортной инфраструктуры
1 555 224,2
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

16 424 542
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 184 686
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 184 686
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 239 856
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 385 655
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
196 911
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 657 290
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 166 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
12 265 195,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2 779 212,3
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 361,6
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 361,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
995 029
Жұмыспен қамту бағдарламасы
159 482
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
519 157
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 390
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 445 201
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 445 201
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
318 620,7
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
318 620,7
Нысаналы даму трансферттері
9 485 983,2
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 549 752
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 395 766
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
53 986
Cпорт объектілерін дамыту
100 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 936 231,2
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 555 224,2
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту