О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 15 декабря 2021 года № 113 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 31 августа 2022 года № 192. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022 – 2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 113 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25823) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 361 783,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 904 120,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 352 789 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 780 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 324 874,5 тысяч тенге;
2) затраты – 99 288 520,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 827 773 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 104 546 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 276 773 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 168 319,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 168 319,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 922 828,6 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 31 тамыздағы № 192 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25823 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 87 361 783,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 904 120,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 789 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 780 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 324 874,5 мың теңге;
2) шығындар – 99 288 520,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 827 773 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 104 546 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 276 773 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 168 319,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 168 319,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 12 922 828,6 мың теңге;

102 232
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
102 232
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
58 313
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 313
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 799
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
54 514
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
997 211,5
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
997 211,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
863 124
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
863 124
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
134 087,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
112 756,5
003
Капитальные расходы государственного органа
21 331
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 125 242,8
1
Социальное обеспечение
2 064 690
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 064 690
005
Государственная адресная социальная помощь
2 064 690
2
Социальная помощь
7 865 000,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 615 000,9
002
Программа занятости
2 049 632
006
Оказание жилищной помощи
5 906
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 882 120
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
203 661,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
425 278
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
37 565
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 863 130
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
147 708,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
250 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

102 232
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
102 232
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
58 313
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 313
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 799
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
54 514
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
997 211,5
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
997 211,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
863 124
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
863 124
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
134 087,5
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 756,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 331
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 125 242,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 064 690
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 064 690
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 064 690
2
Әлеуметтік көмек
7 865 000,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 615 000,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 049 632
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 906
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 882 120
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
203 661,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
425 278
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
37 565
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 863 130
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
147 708,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
250 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

3 961 860
Государственная адресная социальная помощь
1 730 326
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
239 557
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
121 364
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
651 391
Программа занятости
1 095 683
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
71 221
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 318
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 099 546
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 099 546
Целевые трансферты на развитие
16 424 542
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 184 686
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 184 686
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 239 856
Развитие транспортной инфраструктуры
5 385 655
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
196 911
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 657 290
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 31 августа 2022 года № 192
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
10 451 776,5
Целевые текущие трансферты
1 994 476,3
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
20 361,6
Капитальные расходы государственного органа
20 361,6
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
937 626
Программа занятости
102 083
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
519 153
Государственная адресная социальная помощь

3 961 860
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 730 326
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
239 557
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
121 364
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
651 391
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 095 683
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
71 221
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 318
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 099 546
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 099 546
Нысаналы даму трансферттері
16 424 542
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 184 686
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 184 686
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 239 856
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 385 655
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
196 911
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 657 290
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 31 тамыздағы
№ 192 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
10 451 776,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 994 476,3
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 361,6
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 361,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
937 626
Жұмыспен қамту бағдарламасы
102 083
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
519 153
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

16 390
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
702 868
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
702 868
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
318 620,7
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
318 620,7
Отдел строительства района (города областного значения)
15 000
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
15 000
Целевые трансферты на развитие
8 457 300,2
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
6 550 252
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 395 766
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
53 986
Развитие объектов спорта
100 500
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 907 048,2
Развитие транспортной инфраструктуры
608 056,2
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
440 384
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
858 608

16 390
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
702 868
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
702 868
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
318 620,7
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
318 620,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
15 000
Нысаналы даму трансферттері
8 457 300,2
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 550 252
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 395 766
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
53 986
Cпорт объектілерін дамыту
100 500
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 907 048,2
Көлік инфрақұрылымын дамыту
608 056,2
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
440 384
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
858 608