О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 15 декабря 2021 года № 113 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 22 декабря 2022 года № 219. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе "Об утверждении бюджета города Актобе на 2022 – 2024 годы" от 15 декабря 2021 года № 113 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 161975) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2022 - 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 723 877,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 56 458 395 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 334 554 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 637 736 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 293 192,9 тысяч тенге;
2) затраты – 91 797 878,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 607 944 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 884 717 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 276 773 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 168 319,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 168 319,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 850 263,6 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 219 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 113 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 161975 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 83 723 877,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 56 458 395 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 334 554 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 637 736 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 293 192,9 мың теңге;
2) шығындар – 91 797 878,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 607 944 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 884 717 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 276 773 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 168 319,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 168 319,2 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 8 850 263,6 мың теңге;

1 833,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 477
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
992 882,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
992 882,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
855 523,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
855 523,5
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
137 359,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
118 385,5
003
Капитальные расходы государственного органа
18 973,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 397 745,3
1
Социальное обеспечение
1 801 592
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 801 592
005
Государственная адресная социальная помощь
1 801 592
2
Социальная помощь
5 636 895,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 356 895,6
002
Программа занятости
970 332,1
006
Оказание жилищной помощи
1 803,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 140 120
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
206 954,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
382 451,8
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
31 126,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 471 952
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
152 155,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
280 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
959 257,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

1 833,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 477
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
992 882,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
992 882,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
855 523,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
855 523,5
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
137 359,4
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 385,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 973,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
8 397 745,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 801 592
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 801 592
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 801 592
2
Әлеуметтік көмек
5 636 895,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 356 895,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
970 332,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 803,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 140 120
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
206 954,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
382 451,8
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
31 126,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 471 952
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
152 155,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
280 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
959 257,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

693 406
Программа занятости
544 541
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
61 221
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 318
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
884 717
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
884 717
Целевые трансферты на развитие
16 183 953
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 184 686
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 184 686
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 999 267
Развитие транспортной инфраструктуры
5 273 344
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
196 911
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 529 012
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 22 декабря 2022 года № 219
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 15 декабря 2021 года № 113
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
8 520 052,9
Целевые текущие трансферты
1 203 737,7
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
11 780
Капитальные расходы государственного органа
11 780
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
566 507
Программа занятости
84 343
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
425 960
Государственная адресная социальная помощь
16 332
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
39 872
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
291 830
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
291 830
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
318 620,7
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
318 620,7
Отдел строительства района (города областного значения)
15 000
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
15 000
Целевые трансферты на развитие

693 406
Жұмыспен қамту бағдарламасы
544 541
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
61 221
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 318
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
884 717
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
884 717
Нысаналы даму трансферттері
16 183 953
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 184 686
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 184 686
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 999 267
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5 273 344
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
196 911
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 529 012
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
8 520 052,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 203 737,7
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 780
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 780
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
566 507
Жұмыспен қамту бағдарламасы
84 343
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
425 960
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 332
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
39 872
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
291 830
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
291 830
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
318 620,7
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
318 620,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
15 000
Нысаналы даму трансферттері