О внесении изменений в решение районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 131 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2022 - 2024 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 9 июня 2022 года № 196. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 131 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25995) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022−2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 929 751,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 136 527 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 857 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 293 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 787 074,2 тысяч тенге;
2) затраты – 9 192 978,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 561 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов − 53 140 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 292 788,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета − 292 788,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 701 тысяч тенге;
погашение займов – 53 140 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 263 227,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" с 1 января 2022 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
4) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.".

Аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 "2022 – 2024 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 маусымдағы № 196 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022 − 2024 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25995 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 929 751,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер − 1 136 527 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 857 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 293 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 787 074,2 мың теңге;
2) шығындар – 9 192 978,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 29 561 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 140 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо− 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) − - 292 788,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) − 292 788,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 82 701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 140 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 263 227,2 мың теңге көлемінде орындауға қабылдансын.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9 бабына сәйкес, 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге болып белгiленсiн.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.".