О внесении изменений в решение районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 131 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 2 сентября 2022 года № 223. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 131 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25995) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022−2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 985 609,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 171 108 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 376 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 193 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 792 932,1 тысяч тенге;
2) затраты – 9 248 836,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 561 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 701 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов − 53 140 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 292 788,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета − 292 788,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 701 тысяч тенге;
погашение займов – 53 140 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 263 227,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета и размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лицам с инвалидностью;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лицам с инвалидностью;
4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 "2022–2024 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қыркүйектегі № 223 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022 − 2024 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25995 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін: 1) кірістер – 8 985 609,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер − 1 171 108 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 376 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 193 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 792 932,1 мың теңге;
2) шығындар – 9 248 836,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 29 561 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 701 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 140 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо− 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) − - 292 788,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) − 292 788,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 82 701 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 140 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 263 227,2 мың теңге көлемінде орындауға қабылдансын.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшері ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;

7) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
9) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
10) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

7) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
8) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
9) нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
10) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".

2. Приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Айтекебийского
районного маслихата
Е. Тансыкбаев
приложение -1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 02 сентября 2022 года № 223
приложение - 1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 131
Айтекебийский районный бюджет на 2022 год
Категория
Уточненный бюджет на 2022 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

2. Көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Тансыкбаев
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 02 қыркүйектегі № 223 шешіміне 1-қосымша
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 131 шешіміне 1- қосымша
2022 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2022 жылға нақталынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

62709
005
Государственная адресная социальная помощь
62709
2
Социальная помощь
560045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
560045
002
Программа занятости
367228
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25270
006
Оказание жилищной помощи
250
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50380
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
72881
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44036
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77147
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77147
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49322
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9994
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17831
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
555997
1
Жилищное хозяйство
65537
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65537
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
57187
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1850
2
Коммунальное хозяйство
473782
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
473782
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
38000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
17216
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

62709
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62709
2
Әлеуметтiк көмек
560045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
560045
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
367228
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25270
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
250
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50380
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
72881
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44036
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77147
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77147
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
49322
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардын құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9994
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17831
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
555997
1
Тұрғын үй шаруашылығы
65537
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65537
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
57187
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6500
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1850
2
Коммуналдық шаруашылық
473782
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
473782
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
38000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
17216
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

22218
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
22218
9
Прочие государственные услуги общего характера
80040
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80040
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24459
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55581
02
Оборона
28765
1
Военные нужды
2348
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2348
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2348
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26417
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26417
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8468
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17949
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
372205
1
Социальное обеспечение
43800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43800
005
Государственная адресная социальная помощь
43800
2
Социальная помощь
264273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264273
002
Программа занятости
80000
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68080
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
39500
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30944
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

22218
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22218
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
80040
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80040
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24459
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55581
02
Қорғаныс
28765
1
Әскери мұқтаждар
2348
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2348
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2348
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26417
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26417
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8468
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17949
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
372205
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
43800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43800
2
Әлеуметтiк көмек
264273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264273
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80000
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68080
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39500
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30944
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі