О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 84 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 1 сентября 2022 года № 158
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года № 84 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26020) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 902 043,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 768 848 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 676 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 127 519,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 196 494,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 566 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -310 641,4 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–310 641,4 тысяча тенге;
поступление займов – 36 756 тысяч тенге;
погашение займов – 20 566 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 294 451,4 тысяча тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в связи:
с изменением функций государственных учреждений – 2 898 745 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
101 071 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 814 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
210 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
13 203 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;

Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 158 шешімі
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26020 болып тіркелген) № 84 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 902 043,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 768 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 676 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 127 519,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 196 494,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 190 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 566 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -310 641,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 310 641,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу –20 566 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 294 451,4 мың теңге.".
5- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге нысаналы трансферттер:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты – 2 898 745 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен транферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 101 071 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 10 814 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 13 203 мың теңге;

76 854 тысячи тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21 344 тысячи тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
706 709 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
184 343 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости.
897 тысяч тенге - на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
13 704 тысячи тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
9 772 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
401 392 тысячи тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
301 318 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
165 246 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
167 424 тысячи тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
0 тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
91 783 тысячи тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
78 719 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6 787,2 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 11 изложить в новой редакции:

азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 76 854 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 344 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 706 709 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 184 343 мың теңге;
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға - 897 мың.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 13 704 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 9 772 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 401 392 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 301 318 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 165 246 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға 167 424 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 91 783 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 78 719 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 787,2 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
564 тысячи тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
16 079 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
159 057,1 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге - 564 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 16 079 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 159 057,1 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

21 226
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 656
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
45 876
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 994
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
33 484
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 899
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
314
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 316
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
168
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
787
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
600 871,8
1
Жилищное хозяйство
287 482
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
287 482
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
219 550
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
67 932
2
Коммунальное хозяйство
305 010
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
305 010
013
Развитие коммунального хозяйства
1 481
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50 553
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
86 961
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
166 015
3
Благоустройство населенных пунктов
8 379,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 379,8
025
Освещение улиц в населенных пунктах
8 379,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
382 239,3
1
Деятельность в области культуры

21 226
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 656
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45 876
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 994
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
33 484
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 484
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 899
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
314
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 316
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
168
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
787
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
600 871,8
1
Тұрғын үй шаруалышығы
287 482
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
287 482
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
219 550
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
67 932
2
Коммуналдық шаруашылық
305 010
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
305 010
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1 481
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50 553
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
86 961
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
166 015
3
Елді- мекендерді көркейту
8 379,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 379,8
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8 379,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
382 239,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет