Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 187
РЕШИЛ:
1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 675 149 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 809 285,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 370 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 428 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 858 065,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6 865 212,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 262 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -213325,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–213 325,9 тысяч тенге;
поступление займов – 46 575 тысяч тенге;
погашение займов – 23 313,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 190 064,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета.

2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 187 шешімі
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 675 149 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 809 285,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 370 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 428 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 858 065,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 865 212,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 313 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -213 325,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 325,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 46 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 313,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 190 064,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша.

3. В соответствии с решением областного маслихата от 14 декабря 2022 года "Об областном бюджете на 2023 - 2025 годы" предусмотрена на 2023 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 241 951 тысяча тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 213 718 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому – 21 272 тысячи тенге;
Аманкольскому – 9 731 тысяча тенге;
Кызылжарскому – 70 136 тысяч тенге:
Кумтогайскому – 28 549 тысяч тенге;
Нуринскому – 33 498 тысяч тенге;
Тауипскому – 31 551 тысяча тенге;
Жайсанбайскому – 18 981 тысяча тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
46 575 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
5-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функции 77882 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 11.05.2023 № 14 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2023 № 62 (вводится в действие с 01.01.2023).
5-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
67 200 тысяч тенге – приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
558 786 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
323 791 тысяча тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2023 № 62 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:

3. Облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы "2023– 2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2023 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 1 241 951 мың теңге сомасында көзделді.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 213 718 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғыз – 21 272 мың теңге;
Аманкөл – 9 731 мың теңге;
Қызылжар – 70 136 мың теңге;
Құмтоғай – 28 549 мың теңге;
Нұра – 33 498 мың теңге;
Тәуіп – 31 551 мың теңге;
Жайсаңбай – 18 981 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 46 575 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың берілуіне байланысты облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 77882 мың теңге трансферт көзделсін.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 11.05.2023 № 14 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 30.10.2023 № 62 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 67 200 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 558 786 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 323 791 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 30.10.2023 № 62 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:

28 584 тысячи тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
22 831 тысяча тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
1 035 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
162 877 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
104 тысячи тенге - на развитие системы квалификаций;
270 940 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
142 917 тысяч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
29 300 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
82 048 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 547 038 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
77 145 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
277 767 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
23 615 тысяч тенге- на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета через районный бюджет бюджетам сельских округов:
270 940 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
22 846,5 тысяч тенге - на выплату заработной платы;
5 552,7 тысячи тенге - на текущий ремонт зданий;
41 658 тысяч тенге - на капитальные расходы государственных органов;
20 448,6 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
88 147,1 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
118 211 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 28 584 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 831мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 162 877 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға –104 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 270 940 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 142 917 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 29 300 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 82 048 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 2 547 038 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 77 145 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 277 767 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 23 615 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 270 940 мың теңге;
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
еңбек ақы төлеуге - 22 846,5 мың теңге;
ғимаратты ағымдағы жөндеуге - 5 552,7 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына - 41 658 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға - 20 448,6 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 88 147,1 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 118 211 мың теңге;

1 449,4 тысяч тенге - на средний ремонт улиц населенных пунктов;
2 871,7 тысяча тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
39 200 тысяч тенге - на содержание аппарата акима сельского округа;
2 340 тысяч тенге – на установку камеры видеонаблюдения;
1 195,5 тысяч тенге - на разработку сметной документации;
918 тысяч тенге - на изготовление землеустроительных документов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге - 1 449,4 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге – 2 871,7 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратын ұстауға – 39 200 мың теңге;
бейнебақылау қондырғысын орнатуға – 2 340 мың теңге;
сметалық есептер әзірлеуге - 1 195,5 мың теңге;
жерге орналастыру құжаттарын әзірлеуге – 918 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. исключен решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Иргизского
районного маслихата
М. Турымов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 187
Иргизский районный бюджет на 2023 год

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Тұрымов
Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 187 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ырғыз аудандық бюджеті

34 737
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
50 192
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 583
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37 039,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 039,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 519,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
224
021
Капитальные расходы государственного органа
1 357
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 991
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 948
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
972 784,6
1
Жилищное хозяйство
575 932,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
575 932,5
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
145 805,4
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
362 927,1
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
67 200
2
Коммунальное хозяйство
393 851,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
393 851,7
013
Развитие коммунального хозяйства
177 959,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
93 045,1
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
40 799,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
82 048
3
Благоустройство населенных пунктов
3 000,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000,4
025
Освещение улиц в населенных пунктах
3 000,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
437 126,7
1
Деятельность в области культуры
176 281,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

34 737
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық ұралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулыжүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 192
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 583
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37 039,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 039,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іскеа сыру жөніндегі қызметтер
30 519,9
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
224
021
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
1 357
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 991
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 948
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
972 784,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
575 932,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
575 932,5
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
145 805,4
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
362 927,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
67 200
2
Коммуналдық шаруашылық
393 851,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
393 851,7
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
177 959,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
93 045,1
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
40 799,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
82 048
3
Елді – мекендерді көркейту
3 000,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000,4
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 000,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
437 126,7
1
Мәдениет саласындағы қызмет
176 281,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, денешынықтыружәне спорт бөлімі

105 343
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
262 614
1
Социальное обеспечение
12 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 300
005
Государственная адресная социальная помощь
12 300
2
Социальная помощь
214 676
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
214 676
002
Программа занятости
58 110
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 659
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 062
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
23 128
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
71 717
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35 638
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 882
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
194
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 562
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
359 356
1
Жилищное хозяйство
309 524
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
309 524
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
309 524
2
Коммунальное хозяйство
46 398
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 398
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
28 600
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
17 798
3
Благоустройство населенных пунктов
3 434
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

105 343
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
262 614
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 300
2
Әлеуметтiк көмек
214 676
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
214 676
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
58 110
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 659
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 062
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23 128
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
71 717
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35 638
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 638
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 882
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
194
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 562
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
359 356
1
Тұрғын үй шаруалышығы
309 524
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
309 524
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
309 524
2
Коммуналдық шаруашылық
46 398
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 398
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
28 600
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
17 798
3
Елді- мекендерді көркейту
3 434
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі