О внесении изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 91 "Об утверждении бюджета Алимбетовского сельского округа на 2022-2024 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 июня 2022 года № 162
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Алимбетовского сельского округа на 2022-2024 годы" от 30 декабря 2021 года № 91 следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы - цифры "50454" заменить цифрами "54528,3",
в том числе:
поступления трансфертов - цифры "44940" заменить цифрами "51750,3";
в подпункте 2):
затраты цифры "51093,9" заменить цифрами "55168,2";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы": установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы-60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете сельского округа на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на повышение заработной платы работникам государственных организаций: медико - социальных учреждений стационарного и полустационарного типа, организаций надомного обслуживания, временного пребывания центров занятости населения.
Распределение указанных сумм трансфертов осуществляется на основании решения аппарата акима сельского округа.".
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2022 год из районного бюджета:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
учесть поступление целевых трансфертов на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.".
Распределение указанных сумм трансфертов осуществляется на основании решения аппарата акима сельского округа.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 91 "2022-2024 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 маусымдағы № 162 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 91 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер - "50454" сандары "54528,3" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімдері - "44940" сандары "51750,3" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар - "51093,9" сандары "55168,2" сандарымен ауыстырылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2022 - 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге болып белгiленсiн.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтарының уақытша болу ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.".
5-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2022 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.".
2.Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.