Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 207. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 439 699 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 020 846 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 754 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 754 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 402 345 тысяч тенге;
2) затраты – 3 704 932,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -16 217 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49 880 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 66 097 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -249 016,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 249 016,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 49 880 тысяч тенге;
погашение займов – 66 099,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 265 236,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 96 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются следующие поступления:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
акцизы;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

2023-2025 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 207 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 439 699 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 020 846 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 754 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 754 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 402 345 мың теңге;
2) шығындар – 3 704 932,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -16 217 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 49 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 097 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -249 016,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 249 016,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 49 880 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 66 099,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 265 236,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 96 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне келесідей түсімдер ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
акциздер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. В соответствии с пунктом 7 решения Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" предусмотрена на 2023 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме – 1 156 374 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемов субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме – 375 566 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 87 666 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу –45 169 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 32 317 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 56 470 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 52 206 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 31 423 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 32 304 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 38 011 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 5 на русском языке внесено изменение, текст на казахском языке не меняется решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.11.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
6-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 21.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из национального фонда Республики Казахстан на:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;

3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 70 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. Ақтөбе облыстық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімінің 7 тармағына сәйкес 2023 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция – 1 156 374 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция көлемі – 375 566 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 87 666 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 45 169 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 32 317 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 56 470 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 52 206 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 31 423 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 32 304 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 38 011 мың теңге.
Ескерту. Орыс тіліндегі шешімнің 5 тармағына өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.11.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредиттер түскені ескерілсін.
Кредиттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсартуға ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 11 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттері және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;

2) на развитие транспортной инфраструктуры;
3) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 21.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета на:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
5) на развитие продуктивной занятости;
6) на развитие системы квалификаций;
7) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
8) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
9) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
10) на развитие коммунального хозяйства;
11) на развитие транспортной инфраструктуры;
12) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13) на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения).
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20.07.2023 № 50 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам сельских округов на:
1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) освещение улиц в населенных пунктах;
3) обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) организацию водоснабжения населенных пунктов;
5) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
7) капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

2) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
3) "Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 11 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
5) еңбек нарығын дамытуға;
6) біліктілік жүйесін дамытуға;
7) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
8) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
10) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
11) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
12) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
13) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.07.2023 № 50 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
4). елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік органның күрделі шығыстары.
Трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 21.04.2023 № 11 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме – 21 000 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2023 год, согласно приложению 4.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 21.04.2023 № 11 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы – 21 000 мың теңге болып бекітілсін.
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. В пункт 10 на русском языке внесено изменение, текст на казахском языке не меняется решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.11.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 207
Бюджет Каргалинского района на 2023 год

Ескерту. Орыс тіліндегі шешімнің 10 тармағына өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.11.2023 № 75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 207 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті

446927,3
1
Социальное обеспечение
15572,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15572,8
005
Государственная адресная социальная помощь
15572,8
2
Социальная помощь
353792,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
353792,2
002
Программа занятости
163975,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15351,2
006
Оказание жилищной помощи
7,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61511,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
81294,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31653,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77562,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77562,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41032,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
330,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
32250,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3950,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
517911,8
1
Жилищное хозяйство
220719,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26212,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
26212,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
194506,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
97651,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
855,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96000,0
2
Коммунальное хозяйство
241421,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

446927,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15572,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15572,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15572,8
2
Әлеуметтiк көмек
353792,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
353792,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
163975,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15351,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61511,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
81294,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31653,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77562,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77562,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41032,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
330,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
32250,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3950,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
517911,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
220719,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26212,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
26212,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
194506,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
97651,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
855,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
241421,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі