Об утверждении бюджета Велиховского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 223. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Велиховского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46161,4 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 4533,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41628,4 тысяч тенге;
2) затраты - 46730,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -568,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 568,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 568,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 56 (вводится в действие с 01.01.2023); от 15.11.2023 № 86 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 32304,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
капитальные расходы государственного органа;
организация водоснабжения населенных пунктов;
освещение улиц в населенных пунктах;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

2023-2025 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 223 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Велихов ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46161,4 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4533,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41628,4 мың теңге;
2) шығындар – 46730,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -568,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) – 568,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 568,8мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 56 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2023 № 86 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
3. Қазақстан Республикасының "2023 - 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 32304,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
4-1. 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 05.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 15.11.2023 № 86 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов

Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 05.05.2023 № 22 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 15.11.2023 № 86 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Аманжолов

2500,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2500,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-568,8
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
568,8
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
08
Используемые остатки бюджетных средств
568,8
1
Остатки бюджетных средств
568,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
568,8
1
Свободные остатки бюджетных средств
568,8
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 30 декабря 2022 года № 223
Бюджет Велиховского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

2500,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2500,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерi мен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-568,8
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
568,8
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
08
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
568,8
1
Бюджет қаражаты қалдақтары
568,8
1
Бюджет қаражатының бос қалдақтары
568,8
1
Бюджет қаражатының бос қалдақтары
568,8
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0,0
1
Қарыздарды өтеу
0,0
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 223 шешіміне 2 қосымша
2024 жылға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер