Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2022 года № 260. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 214 413,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 035 003 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 22 884 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 9 742 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 146 784,6 тысяч тенге;
2) затраты – 9 304 922,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 36 643 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31 050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 67 693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53 865,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 865,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 31 050 тысяч тенге;
погашение займов - 67 693 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 90 508,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 07.12.2023 № 90 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2023-2025 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 260 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2024 жылдарға арналған аудан бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 214 413,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 035 003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 884 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 9 742 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8146784,6 мың теңге;
2) шығындар – 9 304 922,2 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу - - 36 643 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 693 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 53 865,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 865,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 050 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 67 693 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 90 508,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 90 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 726 156 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 464 362 тысяч тенге, в том числе:
Акрапскому сельскому округу - 19 447 тысяч тенге;
Бегалинскому сельскому округу - 27 209 тысяч тенге;
Бестаускому сельскому округу - 22 350 тысяч тенге;
сельскому округу имени И.Бильтабанова - 25 039 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу - 28 106 тысяч тенге;
Жарсайскому сельскому округу - 24 072 тысяч тенге;
Жарыкскому сельскому округу - 24 649 тысяч тенге;
Жиренкопинскому сельскому округу - 23 568 тысяч тенге;
Кобдинскому сельскому округу - 89 580 тысяч тенге;
сельскому округу имени И.Курманова - 28 664 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу - 16 525 тысяч тенге;
Отекскому сельскому округу - 26 977 тысяч тенге;
Сарбулакскому сельскому округу - 25 590 тысяч тенге;
Сугалинскому сельскому округу - 24 565 тысяч тенге;
Талдысайскому сельскому округу - 27 924 тысяч тенге;
Терисакканскому сельскому округу - 30 097 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 изложен в новой редакции на русском языке, текст на казахском языке не меняется решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 27.04.2023 № 10 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступления трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) на развитие газотранспортной системы;
3) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2023 № 25 (вводится в действие с 01.01.2023).

3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 - бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 70 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 1 726 156 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 464 362 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақрап ауылдық округіне – 19 447 мың теңге;
Бегалы ауылдық округіне – 27 209 мың теңге;
Бестау ауылдық округіне – 22 350 мың теңге;
И. Білтабанов атындағы ауылдық округіне – 25 039 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне – 28 106 мың теңге;
Жарсай ауылдық округіне – 24 072 мың теңге;
Жарық ауылдық округіне – 24 649 мың теңге;
Жиренқопа ауылдық округіне – 23 568 мың теңге;
Қобда ауылдық округіне – 89 580 мың теңге;
И. Құрманов атындағы ауылдық округіне – 28 664 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне – 16 525 мың теңге;
Өтек ауылдық округіне – 26 977 мың теңге;
Сарбұлақ ауылдық округіне – 25 590 мың теңге;
Сөгәлі ауылдық округіне – 24 565 мың теңге;
Талдысай ауылдық округіне – 27 924 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 30 097 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ орыс тілінде жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 27.04.2023 № 10 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
3) 2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға.
Аталған даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.06.2023 № 25 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
6) на развитие рынка труда;
7) на выплату государственной адресной социальной помощи;
8) на развитие системы квалификаций;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступления трансфертов на развитие из Национального фонда Республика Казахстан:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 27.04.2023 № 10 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2023 № 25 (вводится в действие с 01.01.2023).
7-2. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевого текущего трансферта из Национального фонда Республика Казахстан:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 27.04.2023 № 10 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15.06.2023 № 25 (вводится в действие с 01.01.2023).

7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
6) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
8) біліктілік жүйесін дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
2) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 27.04.2023 № 10 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.06.2023 № 25 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 27.04.2023 № 10 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 15.06.2023 № 25 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 100 829,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кобдинского
районного маслихата       Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного
маслихата № 260 от 21 декабря
2022 года
Кобдинский районный бюджет на 2023 год

8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 100 829,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 30.10.2023 № 82 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының хатшысы       Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 260 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті

31013,7
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
625
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
625
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
625
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
625
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
423482
1
Социальное обеспечение
30656,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30656,6
005
Государственная адресная социальная помощь
30656,6
2
Социальная помощь
336724,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
336724,4
002
Программа занятости
119739
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22442,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57670,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23599
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
20382,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
64863,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28028
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56101
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34697,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
90,7
021
Капитальные расходы государственного органа
340
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5184
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15788,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1298965,5
1
Жилищное хозяйство
349234,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31013,7
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
625
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
625
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
625
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
625
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
423482
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
30656,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30656,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30656,6
2
Әлеуметтiк көмек
336724,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
336724,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
119739
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22442,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57670,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23599
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20382,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
64863,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28028
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56101
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56101
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34697,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
90,7
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
340
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5184
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15788,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1298965,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
349234,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі