Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2023-2025 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2022 года № 162. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 811 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 608 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 003 тысяч тенге;
2) затраты – 47 678,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -867,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 867,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 867,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 34 273 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 7 730 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 440 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 631,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 254 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35 552 тысяч тенге;
2) затраты – 37 670,5 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 811 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 608 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 003 мың теңге;
2) шығындар – 47 678,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -867,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 867,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 867,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 34 273 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 7 730 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023-2025 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округ бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 440 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 631,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 254 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 552 мың теңге;
2) шығындар – 37 670,5 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -230,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 230,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 28 443 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 7 109 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 768 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 651 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 117 тысяч тенге;
2) затраты – 36 413,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -645,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 645,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 645,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 32 367 тысяч тенге.

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -230,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 230,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230,5 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2023 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 28 443 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2023 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 7 109 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 64 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023-2025 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округ бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 768 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 651 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 117 мың теңге;
2) шығындар – 36 413,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -645,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 645,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 645,3 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2023 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 32 367 мың теңге сомасында ескерілсін.

9. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 301 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 560 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 541 тысяч тенге;
2) затраты – 65 153,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 852,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 852,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 852,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 52 641 тысяч тенге.
11. исключен - решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 93 797 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92 135 тысяч тенге;
2) затраты – 94 120,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -323,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 323,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 323,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).

9. 2023-2025 жылдарға арналған Жайсан ауылдық округ бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 301 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 560 мың теңге;
негізгі капиталды стаудан түсетін түсмдер – 2 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55 541 мың теңге;
2) шығындар – 65 153,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 852,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 852,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 852,6 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2023 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 52 641 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2023-2025 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 93 797 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 662 мың теңге;
трансферттер түсімі – 92 135 мың теңге;
2) шығындар – 94 120,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -323,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 323,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 323,5 мың теңге.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

13. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 38 100 тысяч тенге.
14. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из областного бюджета, в сумме 50 164 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Карачаевского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 017 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 215 тыяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 288 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 514 тысяч тенге;
2) затраты – 50 582,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -565,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 565,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 565,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
16. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 33 808 тысяч тенге.
17. Учесть в бюджете Карачаевского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 5 626 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023).
18. Утвердить бюджет Курмансайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 741 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 552 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 189 тысяч тенге;
2) затраты – 51 383,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

13. 2023 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 38 100 мың теңге сомасында ескерілсін.
14. 2023 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 50 164 мың теңге сомасында ескерілсін.
15. 2023-2025 жылдарға арналған Қарашай ауылдық округ бюджеті 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 017 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 215 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 288 мың теңге;
трансферттер түсімі – 44 514 мың теңге;
2) шығындар – 50 582,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -565,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 565,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 565,3 мың теңге.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2023 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 33 808 мың теңге сомасында ескерілсін.
17. 2023 жылға арналған Қарашай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 5 626 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 17 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2023-2025 жылдарға арналған Құрмансай ауылдық округ бюджеті 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 741 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 552 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 189 мың теңге;
2) шығындар – 51 383,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -642,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 642,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 642,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
19. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 30 639 тысяч тенге.
20. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 987 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46 325 тысяч тенге;";
2) затраты – 49 897,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -910,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 910,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 910,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
21. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 33 002 тысяч тенге.
21-1. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 13 323 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
22. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 25, 26 и 27, в том числе на 2023 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -642,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 642,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 642,6 мың теңге.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. 2023 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 30 639 мың теңге сомасында ескерілсін.
20. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 987 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 662 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 325 мың теңге;
2) шығындар – 49 897,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -910,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 910,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 910,4 мың теңге.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. 2023 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 33 002 мың теңге сомасында ескерілсін.
21-1. 2023 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 13 323 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 21-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 64 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2023-2025 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округ бюджеті 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

26. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 36 809 тысяч тенге.
26-1. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 36 633 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 26-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
27. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 114,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 981 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 142 133,4 тысяч тенге;
2) затраты – 163 901,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 787 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 787 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 787 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
28. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 55 980 тысяч тенге.
29. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 86 153,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 – в редакции решения Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
30. Утвердить бюджет Танирбергенского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 34, 35 и 36, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 475 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 895 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 880 тысяч тенге;

26. 2023 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 36 809 мың теңге сомасында ескерілсін.
26-1. 2023 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 36 633 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 26-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2023-2025 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджеті 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 155 114,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 981 мың теңге;
трансферттер түсімі – 142 133,4 мың теңге;
2) шығындар – 163 901,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 787 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 787 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 787 мың теңге.
Ескерту. 27 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
28. 2023 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 55 980 мың теңге сомасында ескерілсін.
29. 2023 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 86 153,4 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 29 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.12.2023 № 64 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2023-2025 жылдарға арналған Тәңірберген ауылдық округ бюджеті 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 475 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 895 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 780 мың теңге;

2) затраты – 83 694 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 219 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 219 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 27.07.2023 № 33 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.12.2023 № 64 (вводится в действие с 01.01.2023).
31. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 40 830 тысяч тенге.
32. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 37, 38 и 39, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 315 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 023 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 292 тысяч тенге;
2) затраты – 38 407,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 092,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 092,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 092,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 16.05.2023 № 22 (вводится в действие с 01.01.2023); от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).
33. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2023 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме 25 457 тысяч тенге.
33-1. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2023 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме 5 835 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 33-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 14.11.2023 № 55 (вводится в действие с 01.01.2023).

2) шығындар – 83 694 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 219 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 219 мың теңге.
Ескерту. 30 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2023 № 33 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2023 № 64 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
31. 2023 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 40 830 мың теңге сомасында ескерілсін.
32. 2023-2025 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округ бюджеті 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 315 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 023 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 292 мың теңге;
2) шығындар – 38 407,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1092,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 092,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 092,3 мың теңге.
Ескерту. 32 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 16.05.2023 № 22 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2023 № 55 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
33. 2023 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 25 457 мың теңге сомасында ескерілсін.
33-1. 2023 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 5 835 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 33-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

34. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

34. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі);
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

35. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
36. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев

35. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 70 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге.
36. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
Т. Көлкебаев