Об утверждении бюджета Кумсайского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 297
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кумсайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 059 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 552,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 229,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 50 277 тысяч тенге;
2) затраты – 56 546,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -1 487,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -1 487,7 тысяч тенге:
поступления займов– 0 тенге;
погашение займов– 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 487,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 136 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.

2023-2025 жылдарға арналған Құмсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 297 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Құмсай ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 059 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 552,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 229,8 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 50 277 мың теңге;
2) шығындар – 56 546,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 487,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 487,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 487,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 136 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 53 076 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.

3. Учесть, в бюджете Кумсайского сельского округа на 2023 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 40 572 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 29 декабря 2022
года № 297
Бюджет Кумсайского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 136 (вводится в действие с 01.01.2023).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование

3. 2023 жылға арналған Құмсай ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 40 572 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2022 жылғы 29
желтоқсандағы № 297 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған Құмсай ауылдық округі бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 136 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы