О внесении изменений и дополнения в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы"
Решение Темирского районнного маслихата Актюбинской области от 3 июня 2022 года № 203. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 132 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25998) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 192 859,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 064 672 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 009 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 103 178,2 тысяч тенге;
2) затраты – 9 835 178,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 232 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 128 646 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -711 551,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711 551,3 тысяч тенге:
поступление займов – 128 646 тысяч тенге;
погашение займов – 59 414 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 642 319,3 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;

Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір ауданы мәслихатының 2022 жылғы 3 мауысымдағы № 203 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25998 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 192 859,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 064 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 009 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 103 178,2 мың теңге;
2) шығындар – 9 835 178,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 232 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 128 646 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 414 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -711 551,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711 551,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 128 646 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 414 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 642 319,3 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;

3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на содействие занятости населения;
3) на вспомогательные компенсаторные средства;
4) на специальные средства передвижения;
5) на протезно–ортопедические средства;
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
12) на санаторно–курортное лечение;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса–2025".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на освещение улиц в населенных пунктах;
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
5) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
3) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
4) арнаулы жүріп–тұру құралдарына;
5) протездік–ортопедиялық құралдарға;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді–мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) шақырту пункті үшін автокөлік сатып алуға;
12) санаторлы–курорттық емделуге;
13) "Бизнестің жол картасы–2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
5) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда елді мекендерді жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 3 июня 2022 года № 203
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132
Темирский районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"10. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 3 маусымдағы
№ 203 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер