О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 7 сентября 2022 года № 230. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 132 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25998) следующие изменения:
в приложениях 2 и 3 утвержденных указанным решением, по всему тексту слова "инвалидов", "инвалида" заменить словами "лиц с инвалидностью", "лица с инвалидностью";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 202 664,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 013 072 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 71 616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 112 976,2 тысяч тенге;
2) затраты – 9 844 983,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69 232 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 128 646 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -711 551,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711 551,3 тысяч тенге:
поступление займов – 128 646 тысяч тенге;
погашение займов – 59 414 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 642 319,3 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико–социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;

Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № 230 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25998 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген 2 және 3–қосымшалардағы бүкіл мәтін бойынша "мүгедектерді", "мүгедекті" деген сөздер "мүгедектігі бар адамдарды", "мүгедектігі бар адамды" деген сөздермен ауыстырылсын;
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 202 664,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 013 072 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 71 616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 112 976,2 мың теңге;
2) шығындар – 9 844 983,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69 232 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 128 646 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 414 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -711 551,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711 551,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 128 646 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 414 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 642 319,3 мың теңге.";
7–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық–әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие продуктивной занятости;
9) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
10) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на содействие занятости населения;
3) на вспомогательные компенсаторные средства;
4) на специальные средства передвижения;
5) на протезно–ортопедические средства;
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
12) на санаторно-курортное лечение;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
14) на поддержку культурно-досуговой работы;
15) на техническое обслуживание объектов газоснабжения.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 9-1 изложить в новой редакции:
"9-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на освещение улиц в населенных пунктах;
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
5) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;

5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
10) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
9–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
3) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
4) арнаулы жүріп–тұру құралдарына;
5) протездік–ортопедиялық құралдарға;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді–мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салу, реконструкциялауға;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) шақырту пункті үшін автокөлік сатып алуға;
12) санаторлы–курорттық емделуге;
13) "Бизнестің жол картасы–2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
14) мәдени–демалыс жұмысын қолдауға;
15) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
9–1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9–1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
5) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда елді мекендерді жайластыру мәселелерін шешу үшін іс–шараларды іске асыруға;

6) на капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 7 сентября 2022 года № 230
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132
Темирский районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 230 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер