Об утверждении бюджета Таскопинского сельского округа на 2023–2025 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 292. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Таскопинского сельского округа на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 033 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 094 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 126 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 743 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 28 801 тысяч тенге;
2) затраты – 44 134,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 101,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 124 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета Таскопинского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов
неналоговые поступления, в том числе:
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023–2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.

2023–2025 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 292 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай
көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 44 033 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 094 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 126 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 40 743 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 28 801 мың теңге;
2) шығындар – 44 134,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 тенге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 124 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Тасқопа ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстартарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2023–2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 53 076 мың теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 3 450 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.

4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы" на 2023 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Таскопинского сельского округа в сумме 28 801 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Таскопинского сельского округа на 2023 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 11942, тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Таскопинского сельского округа.

4. Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2023 жылға аудандық бюджеттен Тасқопа ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 28 801 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2023 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 11942 мың тенге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілісін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Тасқопа ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 124 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 292
Бюджет Таскопинского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.12.2023 № 124 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 124 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 292 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.12.2023 № 124 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер