Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2023-2025 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 338. Прекращено действие в связи с истечением срока
В редакции от: 15.12.2023
Опубликовано: Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде 30.12.2022 г.
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2022 года № 338
Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2023-2025 годы
РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6806303,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3847189,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 22257,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2936857,8 тысяч тенге;
2) затраты - 6916805,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -66383,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 8698,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75081,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -44118,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 44118,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов –8698,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75081,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110501,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 131 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе налоги на имущество;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

2023-2025 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 338 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6806303,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3847189,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22257,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2936857,8 мың теңге;
2) шығындар – 6916805,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -66383,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8698,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75081,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44118,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 44118,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 8698,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75081,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110501,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 131 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде мүлікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" с 1 января 2023 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 70000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 40567 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год бюджетные изъятия областному бюджету в сумме 292971,0 тысяч тенге.
4-1. В связи с изменением функций государственных учреждений предусмотреть в районном бюджете на 2023 год текущие целевые трансферты:
на возмещение потерь республиканского бюджета 2154,0 тысяч тенге;
на возмещение потерь областного бюджета 213579,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18.07.2023 № 71 (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2023 № 109 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год бюджетные изъятия из бюджета Кишикумского сельского округа в районный бюджет в сумме 3000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18.07.2023 № 71 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2023 год в сумме 790291,0 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 131 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление кредита из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки молодых специалистов.
7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление из Национального фонда Республики Казахстан:
1) целевого трансферта на развитие для строительства линий водопровода в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар;
2) текущего целевого трансферта на приобретение жилья для малообеспеченных слоев населения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 24.04.2023 № 16 (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:

3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 40567 теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 292971,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып коюлар көзделсін.
4-1. Мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты 2023 жылға арналған аудандық бюджетте:
республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге 2154,0 мың теңге;
облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 213579,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 18.07.2023 № 71 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 109 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Кішіқұм ауылдық округі бюджетінен аудандық бюджетке 3000,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 18.07.2023 № 71 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2023 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 790291,0 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 131 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына кредит бөлінгені ескерілсін.
7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан:
1) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында су желісінің құбырларын салуға нысаналы даму трансферті;
2) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 24.04.2023 № 16 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:

1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя по созданию специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью с нарушением опорно-двигательного аппарата;
5) на развитие продуктивной занятости;
6) на развитие системы квалификаций;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
9. Предумотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на строительство электролиний в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар;
2) на строительство электролиний в зоне развития по улице Кокжиде города Шалкар;
3) строительство линий водопровода в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар.
10. Предумотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство электролиний в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар;
2) на строительство электролиний в зоне развития по улице Кокжиде города Шалкар;
3) строительство линий водопровода в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар.
4) на разработку проектно-сметной документации по строительству канализационно-очистного сооружения города Шалкар;

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құру үшін жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
6) біліктілік жүйесін дамытуға;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға;
2) Шалқар қаласының Көкжиде көшесіндегі даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға;
3) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында су желісінің құбырларын салуға;
10. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға;
2) Шалқар қаласының Көкжиде көшесіндегі даму аймағында электрмен қамту желілерін салуға;
3) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында су желісінің құбырларын салуға;
4) Шалқар қаласындағы кәріздік-тазарту имаратын салуға жобалық сметалық құжаттамасын әзірлеуге;

5) на строительство 3 двухэтажных восьмиквартирных арендно-коммунальных жилых домов в городе Шалкар;
6) на строительство сетей газоснабжения села Есет батыр Айшуакского сельского округа Шалкарского района.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27.10.2023 № 109 (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 83572,0 тысяч тенге.

5) Шалқар қаласында екі қабатты сегіз пәтерлік 3 жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлерін салуға;
6) Шалқар ауданы Айшуақ ауылдық округіндегі Есет батыр ауылына газбен жабдықтау желілерін салуға.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 109 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві, 83572,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата       С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 338
Шалкарский районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 131 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

12. 2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 338 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 131 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

45791,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
520110,0
02
Оборона
76879,0
1
Военные нужды
13367,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13367,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13367,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
63512,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63512,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1768,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
61744,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1006656,0
1
Социальное обеспечение
15000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15000,0
2
Социальная помощь
880678,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
880678,0
002
Программа занятости
430400,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19206,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101722,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136788,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
104021,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
83541,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110978,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110978,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49446,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

45791,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
520110,0
02
Қорғаныс
76879,0
1
Әскери мұқтаждар
13367,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13367,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13367,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
63512,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63512,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1768,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
61744,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1006656,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
15000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15000,0
2
Әлеуметтік көмек
880678,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
880678,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
430400,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19206,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101722,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
136788,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
104021,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
83541,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110978,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110978,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49446,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

47041,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1487,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
360,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
371688,0
5
Планирование и статистическая деятельность
48199,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48199,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
48199,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
314664,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
314664,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45511,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
269153,0
02
Оборона
56000,0
1
Военные нужды
11119,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11119,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11119,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
44881,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44881,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1768,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
43113,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
965352,0
1
Социальное обеспечение
15000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15000,0
2
Социальная помощь
837659,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
837659,0
002
Программа занятости
430400,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19206,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
101722,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120531,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

47041,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1487,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
360,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
371688,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
48199,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48199,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48119,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
314664,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
314664,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45511,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
269153,0
02
Қорғаныс
56000,0
1
Әскери мұқтаждар
11119,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11119,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11119,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
44881,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44881,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1768,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
43113,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
965352,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
15000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15000,0
2
Әлеуметтік көмек
837659,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
837659,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
430400,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19206,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
101722,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120531,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

Приложение 5 к решению Шалкарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 338
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2023 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование бюджетной программы
06
Социальное обеспечение и социальная помощь
2
Социальная помощь
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 338 шешіміне 5-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функ ция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтік көмек
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі