Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2023-2025 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 346. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шалкарского городского бюджета 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 357523,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 119501,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16449,0 тысяч тенге; поступления трансфертов – 221072,4 тысяч тенге;
2) затраты – 358919,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1396,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1396,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов –0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1396,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 144 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить, что в доход бюджета города Шалкар зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за пользование природными и другими ресурсами;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества коммунальной собственности (коммунальной собственности местного самоуправления) города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемым из бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
продажа земли, в том числе поступления от продажи земельных участков;
продажа нематериальных активов, в том числе плата за продажу права аренды земельных участков.

2023-2025 жылдарға арналған Шалқар қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 346 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 357523,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 119501,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16449,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 221072,4 мың теңге;
2) шығындар – 358919,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1396,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1396,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыз түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1396,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 144 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шалқар қаласы әкімдігінің бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жерді сату, оның ішінде жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
материалдық емес активтерді сату, оның ішінде жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" с 1 января 2023 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы –70000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете города Шалкар на 2023 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 221072,4 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города Шалкар.

3. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40567 теңге.
4. 2023 жылға арналған Шалқар қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 221072,4 мың теңге сомада ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2023 № 144 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить перечень местных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2023 год, согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 346
Шалкарский городской бюджет на 2023 год

Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 144 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Шалқар қаласы әкімі шешімі негізінде айқындалады.
5. 2023 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 346 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Шалқар қалалық бюджеті

209979,0
Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 346
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.05.2023 № 34 (вводится в действие с 01.01.2023).
Функциональная группа
Под функция
Администратор
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
03
Благоустройство населенных пунктов

209979,0
Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 346 шешіміне 4 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.05.2023 № 34 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
3
Елді-мекендерді көркейту