О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12-59 "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-145
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12-59 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 161 872) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 788 763 679 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 128 874 198 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 236 539 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 55 038 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 653 597 904 тысячи тенге;
2) затраты 806 304 483 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 397 925 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 10 503 298 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 10 105 373 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 3 727 148 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 3 727 148 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 665 877 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 665 877 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 9 695 989 тысяч тенге;
погашение займов 10 951 517 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 22 921 405 тысяч тенге.";

Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 31-145 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12-59 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 161 872 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 788 763 679 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 128 874 198 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 6 236 539 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 55 038 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 653 597 904 мың теңге;
2) шығындар 806 304 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 397 925 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 10 503 298 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 10 105 373 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 3 727 148 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 3 727 148 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 21 665 877 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 21 665 877 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 9 695 989 мың теңге;
қарыздарды өтеу 10 951 517 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 22 921 405 мың теңге.";

пункты 18, 19, 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 81 808 056 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджета города областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";

көрсетілген шешімнің 18, 19, 20 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 81 808 056 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 781 250 тысяч тенге.";
"20. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 29 530 053 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"19. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 781 250 мың теңге сомасында көзделсін.";
"20. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 29 530 053 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

227
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 241 187
271
Управление строительства области
1 303 790
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 303 790
3
Специализированная медицинская помощь
6 180 389
253
Управление здравоохранения области
6 180 389
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
6 180 389
4
Поликлиники
67 712
253
Управление здравоохранения области
67 712
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
67 712
5
Другие виды медицинской помощи
34 487
253
Управление здравоохранения области
34 487
029
Областные базы специального медицинского снабжения
34 487
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 074 536
253
Управление здравоохранения области
5 074 536
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
268 761
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
125 285
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 129
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
703 811
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 281
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 962 269
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 681 838
1
Социальное обеспечение
3 374 485
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 573 355
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
493 844
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 589 875
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

227
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 241 187
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 303 790
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 303 790
3
Мамандандырылған медициналық көмек
6 180 389
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 180 389
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
6 180 389
4
Емханалар
67 712
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
67 712
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
67 712
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
34 487
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
34 487
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
34 487
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 074 536
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 074 536
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
268 761
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
125 285
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 129
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
703 811
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 281
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 962 269
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 681 838
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 374 485
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 573 355
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
493 844
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 589 875
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 403 408
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
89 230
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
324 371
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
989 807
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
6 882 095
1
Топливо и энергетика
2 415 308
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 415 308
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
1 789 397
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
625 911
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 466 787
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 466 787
071
Развитие газотранспортной системы
4 466 787
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 041 098
1
Сельское хозяйство
66 083 649
255
Управление сельского хозяйства области
56 710 353
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
229 306
002
Субсидирование развития семеноводства
1 555 970
003
Капитальные расходы государственных органов
244
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
3 073 193
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
611 025
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
778 340
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
14 658
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
142 672
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
67 354
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
14 916
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 383 247
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

1 403 408
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 230
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
324 371
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
989 807
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
6 882 095
1
Отын және энергетика
2 415 308
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 415 308
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
1 789 397
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
625 911
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 466 787
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 466 787
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 466 787
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 041 098
1
Ауыл шаруашылығы
66 083 649
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
56 710 353
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 306
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 555 970
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
244
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
3 073 193
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
611 025
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
778 340
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
14 658
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
142 672
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
67 354
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
14 916
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 383 247
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

11 470 832
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
25 577 745
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 580 602
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 451 635
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
22 561
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
405 000
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
315 308
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15 745
271
Управление строительства области
4 252 261
020
Развитие объектов сельского хозяйства
4 252 261
719
Управление ветеринарии области
5 121 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
160 825
003
Капитальные расходы государственного органа
3 048
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
109 149
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
70 112
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
13 313
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
267 109
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 320 000
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
136 612
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
8 499
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
32 368
2
Водное хозяйство
1 703 485
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 621
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 621
255
Управление сельского хозяйства области

11 470 832
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
25 577 745
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 580 602
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 451 635
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
22 561
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
405 000
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
315 308
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15 745
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 252 261
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4 252 261
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 121 035
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 825
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 048
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
109 149
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
70 112
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
13 313
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
267 109
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 320 000
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
136 612
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
8 499
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
32 368
2
Су шаруашылығы
1 703 485
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 621
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 621
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы

12 548 351
4
Воздушный транспорт
4 459 969
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 459 969
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
4 459 969
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
458 212
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
458 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
114 664
011
Капитальные расходы государственного органа
74
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
343 474
13
Прочие
27 040 370
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 950 182
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 950 182
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
422 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
443 580
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
884 408
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
299 229
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
241 102
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 639 863
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
20 000
9
Прочие
23 090 188
253
Управление здравоохранения области
1 513 188
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 387 618
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
125 570
257
Управление финансов области
618 851
012
Резерв местного исполнительного органа области
618 851
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
73 346
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
73 346

12 548 351
4
Әуе көлiгi
4 459 969
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 459 969
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
4 459 969
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
458 212
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
458 212
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 664
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
74
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
343 474
13
Басқалар
27 040 370
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 950 182
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 950 182
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
422 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
443 580
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
884 408
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 229
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
241 102
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 639 863
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000
9
Басқалар
23 090 188
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 513 188
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 387 618
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
125 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
618 851
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
618 851
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
73 346
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
73 346

261
Управление образования области
3 838 004
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 798 975
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 039 029
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
171 488
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
159 888
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 600
271
Управление строительства области
11 671 083
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
134 100
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
11 536 983
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 672 917
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
354 112
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 318 805
285
Управление физической культуры и спорта области
3 531 311
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 531 311
14
Обслуживание долга
2 234 892
1
Обслуживание долга
2 234 892
257
Управление финансов области
2 234 892
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 215 655
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
19 237
15
Трансферты
248 098 660
1
Трансферты
248 098 660
257
Управление финансов области
248 098 660
007
Субвенции
40 756 969
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
252 260
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
18 969 536
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
607 832
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан

261
Облыстың білім басқармасы
3 838 004
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 798 975
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 039 029
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
171 488
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 888
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 600
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 671 083
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
134 100
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
11 536 983
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 672 917
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
354 112
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 318 805
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 531 311
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 531 311
14
Борышқа қызмет көрсету
2 234 892
1
Борышқа қызмет көрсету
2 234 892
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 234 892
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 215 655
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
19 237
15
Трансферттер
248 098 660
1
Трансферттер
248 098 660
257
Облыстың қаржы басқармасы
248 098 660
007
Субвенциялар
40 756 969
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
252 260
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
18 969 536
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
607 832
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер