Қонаев қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихаттың 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-100 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Қонаев қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 40 877 497 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 955 263 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 64 957 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 201 783 мың теңге;
трансферттер түсімі 20 655 494 мың теңге;
2)шығындар 42 705 284 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу (-) 8 667 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 8 667 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 122 604 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 122 604 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 941 724 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 941 724 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 019 030 мың теңге;
қарыздарды өтеу 258 026 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 180 720 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 25.12.2023 № 15-47 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қонаев қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 392 294 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Қонаев на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 27 декабря 2022 года № 35-100.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1)доходы 40 877 497 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 19 955 263 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 64 957 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 201 783 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов 20 655 494 тысячи тенге;
2)затраты 42 705 284 тысячи тенге;
3)чистое бюджетное кредитование (-) 8 667 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 8 667 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 122 604 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 122 604 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 1 941 724 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 941 724 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 1 019 030 тысяч тенге;
погашение займов 258 026 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 180 720 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Конаев Алматинской области от 25.12.2023 № 15-47 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв акимата города Қонаев на 2023 год в сумме 392 294 тысячи тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 24.05.2023 № 4-13 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2023 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қонаев қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Конаев Алматинской области от 24.05.2023 № 4-13 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство, освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Қонаев.

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
462 323
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 513
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 165
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 481
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 956
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 678
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
205 811
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 370
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 753
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 753
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 908
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 487
028
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 558
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 233 454
3
Елді-мекендерді көркейту
4 233 454
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 233 454
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
444 300
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
340 000
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
10 264
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
3 438 890
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
209 136
1
Мәдениет саласындағы қызмет
76 131
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
76 131
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

002
Программа занятости
595 004
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 472
006
Оказание жилищной помощи
6 165
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
134 546
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 956
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 678
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
205 811
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 370
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 562
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 908
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 416
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
16 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 438
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 092 313
3
Благоустройство населенных пунктов
4 092 313
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 092 313
015
Освещение улиц в населенных пунктах
295 478
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
235 581
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
10 264
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
3 550 990
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
205 776
1
Деятельность в области культуры
76 131
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
76 131
009
Поддержка культурно-досуговой работы