О бюджете Жамбылского района на 2023-2025 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2022 года № 33-157.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 15 552 876 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 513 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления 189 530 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 193 967 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 656 249 тысяч тенге;
2) затраты 17 042 293 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 131 784 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 232875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 101 091 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)1 621 201 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 621 201 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 464 028 тысяч тенге;
погашение займов 101 091 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 258 264 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 10-49 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 153 887 тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 794 тысячи тенге;
Узынагашский сельский округ 152 240 тысяч тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 853 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 519 194 тысячи тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 22 324 тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 28 031 тысяча тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 32 279 тысяч тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 24 530 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу 22 613 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 28 654 тысячи тенге;
Дегересскому сельскому округу 24 488 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу 26 105 тысяч тенге;

Жамбыл ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 33-157 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)тармақшасына сәйкес,Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 15 552 876 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 5 513 130 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 189 530 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 193 967 мың теңге;
трансферттер түсiмі 9 656 249 мың теңге;
2) шығындар 17 042 293 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 131 784 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 232 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 101 091 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 621 201 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 621 201 мың теңге.":
қарыздар түсімі 1 464 028 мың теңге;
қарыздарды өтеу 101 091 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 258 264 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 10-49 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 153 887 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 794 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округінен 152 240 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 853 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 519 194 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 22 324 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 28 031 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 32 279 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 24 530 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 22 613 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 28 654 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 24 488 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 26 105 мың теңге;

Каракастекскому сельскому округу 28 147 тысяч тенге;
Карасускому сельскому округу 8 423 тысячи тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 19 603тысячи тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 26 025 тысяч тенге;
Самсинскому сельскому округу 27 334 тысячи тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 28 167 тысяч тенге;
Таранскому сельскому округу 24 183 тысячи тенге;
Талапскому сельскому округ у 25 202 тысячи тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 30 892 тысячи тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 23 448 тысяч тенге;
Улькенскому сельскому округу 18 220 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 29 919 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 20 607 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализациюмероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Каракастек ауылдық округіне 28 147 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 8 423 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 19 603 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 26 025 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 27 334 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округіне 28 167 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 24 183 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 25 202 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 30 892 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 23 448 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 18 220 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 29 919 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 20 607 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

62 581
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
24 482
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
24 482
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
24 482
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
24 482
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 381 990
1
Социальное обеспечение
354 991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 991
005
Государственная адресная социальная помощь
354 991
2
Социальная помощь
2 951 064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 951 064
002
Программа занятости
1 810 169
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
90 887
006
Оказание жилищной помощи
1 933
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
153 176
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 745
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
173 713
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
588 549
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
121 892
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 935
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 296
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 703
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 936
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
721 243
2
Коммунальное хозяйство
209 644
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

62 581
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
24 482
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
24 482
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
24 482
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
24 482
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 381 990
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
354 991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 991
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
354 991
2
Әлеуметтік көмек
2 951 064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 951 064
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 810 169
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
90 887
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 933
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
153 176
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 745
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
173 713
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
588 549
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
121 892
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 935
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 935
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 296
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 703
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 936
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
721 243
2
Коммуналдық шаруашылық
209 644
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі