О бюджете Карасайского района на 2023-2025 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2022 года № 31-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 36 096 011 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 22 115 373 тысячи тенге;
неналоговые поступления 23 438 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 447 464 тысячи тенге;
поступления трансфертов 12 509 736 тысяч тенге;
2) затраты 36 491 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 731 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 101 519 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 449 399 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 449 399 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 155 250 тысяч тенге;
погашение займов 209 081 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 503 230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 12-3 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 153 798 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 2 176 029 тысяч тенге, в том числе:
Города Каскелен 910 815 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 66 976 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 87 829 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 116 151 тысяча тенге;
Райымбекского сельского округа 364 741 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 6 531 тысяча тенге;
Жандосовского сельского округа 27 713 тысячи тенге;
Умтылского сельского округа 129 575 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 176 553 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 268 412 тысячи тенге;
Айтейского сельского округа 20 733 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
содержание мест захоронений и погребение безродных;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

Қарасай ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
ҚазақстанРеспубликасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 36 096 011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 22 115 373 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 438 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 447 464 мың теңге;
трансферттер түсімі 12 509 736 мың теңге;
2) шығындар 36 491 679 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 53 731 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 101 519 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 449 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 449 399 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу 209 081 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 503 230 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 22.12.2023 №12-3 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 153 798 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 2 176 029 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 910 815 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 66 976 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 87 829 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округінен 116 151 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 364 741 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 6 531 мың теңге;
Жандосов ауылдық округінен 27 713 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 129 575 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 176 553 мың теңге;
Іргелі ауылдық округінен 268 412 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 20 733 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 31-3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 12-3 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет Карасайского района на 2023 год
КатегорииНаименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 22.12.2023 №12-3 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған Қарасай ауданының бюджеті
СанатыАтауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

25 551
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25 551
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 675 108
1
Социальное обеспечение
1 072 219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 072 219
005
Государственная адресная социальная помощь
1 072 219
2
Социальная помощь
2 410 978
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 410 978
002
Программа занятости
750 520
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86 585
006
Оказание жилищной помощи
51
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
235 944
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
219 412
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными стредствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 046 606
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 162
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
191 911
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 353
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 282
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 399
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66 800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 872
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 558
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
16 558
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 874 399
1
Жилищное хозяйство
3 743 828
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

25 551
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
25 551
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 675 108
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 072 219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
1 072 219
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 072 219
2
Әлеуметтiк көмек
2 410 978
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 410 978
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
750 520
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86 585
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
51
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
235 944
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
219 412
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедекігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 046 606
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 162
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
191 911
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
175 353
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
81 282
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 399
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66 800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 872
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
16 558
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
16 558
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
5 874 399
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 743 828
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi