О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 15-64 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2022-2024 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 7 июня 2022 года № 24-96
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2022-2024 годы" от 31 декабря 2021 года № 15-64 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 163551) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Саркан на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 263 985 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 138 101 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 125 884 тысячи тенге;
2) затраты 264 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 735 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 735 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 735 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 67 442 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 19 701 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 47 741 тысяча тенге;
2) затраты 68 618 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 176 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 176 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 176 тысяч тенге.

Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 маусымдағы № 24-96 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 163551 болып тіркелген) шешімінің келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 263 985 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 138 101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 125 884 мың теңге;
2) шығындар 264 720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 735 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 735 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 735 мың теңге.";
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 67 442 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 47 741 мың теңге;
2) шығындар 68 618 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 176 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 176 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 176 теңге.";

3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 41 888 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 074 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 39 814 тысячи тенге;
2) затраты 42 116 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 228 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 228 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 228 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Лепсинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 80 463 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 16 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 55 386 тысяч тенге;
2) затраты 80 463 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

"3. 2022-2024 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 41 888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 074 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 39 814,0 мың теңге;
2) шығындар 42 116 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 228 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 228 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 228 мың теңге.
5. 2022-2024 жылдарға арналған Лепсі ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022
жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 80 463 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 16 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 64 386 мың теңге;
2) шығындар 80 463 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Приложения 1, 4, 7, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
И.о. секретаря маслихата Е. Алинов

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 31-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысының м.а. Е. Алинов
Шешіміне 1-қосымша

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-735
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
735
8
Используемые остатки бюджетных средств
735
01
Остатки бюджетных средств
735
1
Свободные остатки бюджетных средств
735
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от __ _______ 2022 года № _______
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 15-64
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-735
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
735
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
735
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
735
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
735
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы ___ _________ № ______ шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер