О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Шымкента от 29 ноября 2021 года № 1509 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент"
Постановление акимата города Шымкент от 13 июля 2022 года № 1314
В соответствии со статьями 37, 39 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 35-1 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Типовым положением о государственном органе утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590, акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкента от 29 ноября 2021 года № 1509 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент" следующие изменения и дополнения:
Пункт 15 Положения о государственном учреждении "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент", утвержденного указанным постановлением, дополнить подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) следующего содержания:
"46) реализует в пределах своей компетенции государственную политику по вопросам беженцев в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года;
47) выдает свидетельство лица, ищущего убежище;
48) осуществляет процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца;
49) выдает удостоверение беженца;
50) формирует и ежемесячно направляют списки лиц, ищущих убежище, и беженцев в уполномоченный орган, органы национальной безопасности и органы внутренних дел;
51) создает комиссии по осуществлению процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца;
52) обеспечивает соблюдение прав лиц, ищущих убежище, и беженцев;".
Главу 5 Положения о государственном учреждении "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент", утвержденного указанным постановлением, изложить в следующей редакции:
"24. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Перечень организаций, находящихся в ведении Управления
1) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №1" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
2) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №2" Управления занятости и социальной защиты города Шымкент;

"Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 29 қарашадағы № 1509 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 13 шілдедегі № 1314 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37, 39-баптарына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-1-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік орган туралы үлгілік ережеге сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 29 қарашадағы № 1509 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереженің 15-тармағы мынадай мазмұндағы 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52) тармақшалармен толықтырылсын:
"46) "Босқындар туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына сәйкес өз құзыреті шегінде босқындар мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асырады;
47) пана іздеген адамның куәлігін береді;
48) босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату рәсімдерін жүзеге асырады;
49) босқын куәлігін береді;
50) пана іздеген адамдардың және босқындардың тізімдерін қалыптастырады және ай сайын уәкілетті органға, ұлттық қауіпсіздік органдарына және ішкі істер органдарына жібереді;
51) босқын мәртебесін беру, ұзарту, одан айыру және оны тоқтату рәсімдерін жүзеге асыру жөніндегі комиссияларды құрады;
52) пана іздеген адамдар мен босқындар құқықтарының сақталуын қамтамасыз етеді;".
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереженің 5-тарауы мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
25. Басқарманың қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№1 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№2 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

3) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №3" Управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
4) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №4" Управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
5) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг №5 "Аялы алақан" Управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
6) Коммунальное государственное учреждение "Детский центр оказания специальных социальных услуг №6" Управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
7) Коммунальное государственное учреждение "Центр специальных социальных услуг при оказании услуг на дому №7;
8) Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения" акимата города Шымкент;
9) Коммунальное государственное учреждение "Центр социальной адаптации лиц, оказавшихся в трудной жизненной ситуации" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
10) Коммунальное государственное учреждение "Центр адаптации и интеграции кандасов" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
11) Коммунальное государственное учреждение "Центр активного долголетия" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
12) Коммунальное государственное учреждение "Центр "Бақытты жанұя" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
13) Коммунальное государственное учреждение "Центр социальной поддержки "ТEN QOGAM" управления занятости и социальной защиты города Шымкент;
14) Коммунальное государственное учреждение "Центр оказания специальных социальных услуг детям с ограниченными возможностями с аутизмом и другими ментальными нарушениями" управления занятости и социальной защиты города Шымкент.".
2. Исполнение настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент" Б. Нарбековой.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Шымкента Е. Билисбекова.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Утвержден постановлением
акимата города Шымкент
от "___"_________2022 года №____
Утверждено постановлением
акимата города Шымкент
от 29 ноября 2021 года
№ 1509
Текст внесенных изменений и дополнений в постановление акимата города Шымкента от 29 ноября 2021 года № 1509 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент"
Пункт 15 Положения о государственном учреждении "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент" утвержденного постановлением акимата города Шымкент от 29 ноября 2021 года № 1509 дополнен подпунктами 46), 47), 48), 49), 50), 51) и 52):

3) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№3 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№4 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Аялы алақан №5 арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№6 балалар арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "№7 үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Шымкент қаласы әкімдігінің "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Өмірлік қиын жағдайға түскен адамдарды әлеуметтік бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Қандастарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Белсенді ұзақ өмір орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Бақытты жанұя" орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "ТEN QOGAM" әлеуметтік қолдау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Шымкент қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасының "Аутизм және басқа да ментальды бұзушылықтары бар мүмкіндігі шектеулі балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;".
2. Осы қаулының орындалуы "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Б. Нарбековаға жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің орынбасары Е. Білісбековке жүктелсін.
Шымкент қаласының әкiмі М. Әйтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "___"_________
№___ қаулысымен бекітілді
Шымкент қаласы әкімдігінің
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 1509 қаулысымен бекітілген
"Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар мәтіні
Шымкент қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 21 қарашадағы № 1509 қаулысымен бекітілген "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереженің 15-тармағы 46), 47), 48), 49), 50), 51, 52) тармақшалармен толықтырылды: