О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14/2-VІІ "О бюджете Бескарагайского района на 2022-2024 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 28/15-VII
Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бескарагайского районного маслихата "О бюджете Бескарагайского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 14/2-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26189) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2022-2024 годы согласно приложений 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 319 030,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 897 039,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 086,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 411 905,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 496 139,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 166,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 54 947,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 781,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч
тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 275,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
207 275,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 54 656,0 тысяч тенге;
погашение займов – 24 781,0 тысяч тенге;

Бесқарағай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 28/15-VII шешімі
Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бесқарағай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 26189 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 319 030,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 897 039,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 086,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 411 905,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 496 139,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 166,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 54 947,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 781,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың
теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 275,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 275,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 54 656,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 781,0 мың теңге;

36923,0
006
Оказание жилищной помощи
4900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39460,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1495,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
191642,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
12601,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35447,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57160,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59227,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59227,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34940,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2900,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21387,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
788634,8
1
Жилищное хозяйство
54878,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54878,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6878,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
48000,0
2
Коммунальное хозяйство
733756,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
733756,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
113810,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
619946,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
278107,3
1
Деятельность в области культуры
125269,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
125269,5
009
Поддержка культурно-досуговой работы
125269,5
2
Спорт
4553,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

36923,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39460,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1495,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
191642,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
12601,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35447,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57160,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59227,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59227,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34940,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2900,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21387,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
788634,8
1
Тұрғын үй шаруашылық
54878,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54878,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6878,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
48000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
733756,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
733756,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
113810,2
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
619946,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
278107,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет
125269,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
125269,5
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
125269,5
2
Спорт
4553,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

4553,5
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1553,5
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3000,0
3
Информационное пространство
78719,1
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
78719,1
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
13009,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
52193,1
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13517,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
69565,2
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
69565,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
39941,3
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
29623,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37491,1
6
Земельные отношения
22133,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22133,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19711,6
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
0,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2422,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15357,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15357,5
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15357,5
12
Транспорт и коммуникации
49200,0
1
Автомобильный транспорт
49200,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49200,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
49200,0
13
Прочие
313904,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
29299,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
29299,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"

4553,5
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1553,5
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3000,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
78719,1
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
78719,1
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13009,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
52193,1
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13517,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
69565,2
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
69565,2
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
39941,3
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29623,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37491,1
6
Жер қатынастары
22133,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22133,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19711,6
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
0,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2422,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15357,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15357,5
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15357,5
12
Көлiк және коммуникация
49200,0
1
Автомобиль көлiгi
49200,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49200,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
49200,0
13
Басқалар
313904,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
29299,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29299,0
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту