О внесении изменений в решение Жарминского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 11/186-VІI "О бюджете Жарминского района на 2022-2024 годы"
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 30 сентября 2022 года № 21/300-VII
Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата "О бюджете Жарминского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 11/186-VІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26096) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 205 589,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 433 546,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 975,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 340 244,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 409 824,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 303 856,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23358,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57709,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 121625,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 121625,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 55134,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34351,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 100842,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение
к решению Жарминского
районного маслихата

Жарма аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/186-VІI "2022-2024 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 21/300-VII шешімі
Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/186-VІI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26096 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 205 589,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 433 546,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 975,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 340 244,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 409 824,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 303 856,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23358,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57709,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 121625,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 121625,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 55134,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34351,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 100842,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының хатшысы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

155,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
7709,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
99,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
99,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
14012,0
1
Прочие неналоговые поступления
14012,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
14012,0
3
Поступления от продажи основного капитала
340244,6
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
147309,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
147309,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
147309,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
192935,6
1
Продажа земли
191862,6
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
191862,6
2
Продажа нематериальных активов
1073,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
1073,0
4
Поступления трансфертов
1409824,2
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
73994,6
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
73994,6
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

155,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
7709,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
99,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
99,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
14012,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
14012,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
14012,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
340244,6
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
147309,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
147309,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
147309,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
192935,6
1
Жерді сату
191862,6
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
191862,6
2
Материалдық емес активтерді сату
1073,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
1073,0
4
Трансферттер түсімі
1409824,2
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
73994,6
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
73994,6
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару

007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
896234,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85630,8
013
Капитальные расходы государственного органа
100548,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
710055,8
02
Оборона
40682,0
1
Военные нужды
20314,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20314,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20314,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
20368,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20368,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4753,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15615,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2560,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2560,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2560,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2560,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1114815,7
1
Социальное обеспечение
218379,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218379,5
005
Государственная адресная социальная помощь
218379,5
2
Социальная помощь
835494,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
835494,0
002
Программа занятости
247133,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65128,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67723,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4962,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
262004,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
896234,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85630,8
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100548,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
710055,8
02
Қорғаныс
40682,0
1
Әскери мұқтаждар
20314,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20314,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20314,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
20368,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20368,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4753,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15615,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2560,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2560,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2560,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2560,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1114815,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
218379,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218379,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
218379,5
2
Әлеуметтік көмек
835494,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
835494,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
247133,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65128,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67723,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4962,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
262004,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

32960,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13356,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
13356,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13356,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34376,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
34376,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
34376,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
28233,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5693,0
015
Капитальные расходы государственного органа
450,0
12
Транспорт и коммуникации
36422,0
1
Автомобильный транспорт
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
0,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
36422,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36422,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
12417,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
24005,0
13
Прочие
55209,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
45209,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45209,0
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45209,0
9
Прочие
10000,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)

32960,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13356,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
13356,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13356,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34376,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
34376,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
34376,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28233,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5693,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
12
Көлiк және коммуникация
36422,0
1
Автомобиль көлiгi
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
36422,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36422,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
12417,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24005,0
13
Басқалар
55209,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
45209,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45209,0
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
45209,0
9
Басқалар
10000,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі