О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 19 августа 2022 года № 31-4
В соответствии со статьей 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26164) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 18617575 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –3256240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34566 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15295769 тысяч тенге;
2) затраты – 18752246 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –119521 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 165402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –45881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 254192 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 254192 тысяч тенге;
поступление займов -165402 тысяч тенге;
погашение займов -45881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -134671 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 тамыздағы № 31-4 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106 және 109 баптары, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттікбасқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26164 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18617575 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3256240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34566 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15295769 мың теңге;
2) шығындар –18752246 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 165402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 45881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -254192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 254192 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -165402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134671 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1002509
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
91030
013
Капитальные расходы государственного органа
12700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
898779
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30427
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22499
003
Капитальные расходы государственного органа
7928
02
Оборона
12099
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12099
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
852
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11247
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
65573
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
65573
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
65573
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2130475
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
515461
005
Государственная адресная социальная помощь
514806
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
655
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1436410
002
Программа занятости
1054391
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50910
006
Оказание жилищной помощи
3700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113850
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27542
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

1002509
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91030
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
898779
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30427
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22499
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7928
02
Қорғаныс
12099
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12099
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
852
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11247
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
65573
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
65573
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
65573
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2130475
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
515461
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
514806
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
655
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1436410
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1054391
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27542
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

163139
006
Функционирование районных (городских) библиотек
162139
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17500
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17500
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
39633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
23896
010
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5202
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10035
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
120614
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
50611
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
66937
006
Капитальные расходы государственного органа
66
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
114204
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
44240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
44240
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47712
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47212
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22252
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22252
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
138549
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
138549
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40357
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
98192
12
Транспорт и коммуникации
135735
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

163139
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
162139
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17500
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17500
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
39633
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23896
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5202
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10035
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
120614
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50611
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
66937
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
114204
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
44240
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44240
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47712
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47212
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22252
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22252
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
138549
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
138549
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40357
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
98192
12
Көлік және коммуникация
135735
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі