О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 19 апреля 2022 года № 16-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 13-2 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26322) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 9 337 623 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 599 414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 465 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 691 744 тысяч тенге.
2) затраты – 9 642 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54 004 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 264 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -359 226 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 359 226 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110 268 тысяч тенге;
погашение займов – 56 264 тысяч тенге;

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 16-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26322 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 337 623 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер -1 599 414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 465 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 000 мың теңге;
трансферттер түсімі- 7 691 744 мың теңге;
2) шығындар – 9 642 845 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54004 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56264 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -359 226 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 359 226 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 110 268 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 264 мың теңге;

249002
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25418
006
Оказание жилищной помощи
646
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17443
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1885
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12355
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
206922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86853
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2154
021
Капитальные расходы государственного органа
466
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
27979
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
75399
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1456
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
348450
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
242950
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
242950
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
105500
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
105500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
548645
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
224368
003
Поддержка культурно-досуговой работы
224368
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
89898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19598
004
Капитальные расходы государственного органа

249002
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25418
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
646
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17443
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12355
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
206922
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86853
011
Жәрдемақылардыжәнебасқадаәлеуметтіктөлемдердіесептеу, төлеуменжеткізубойыншақызметтергеақытөлеу
2154
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
466
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
27979
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
75399
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1456
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
348450
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
242950
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
242950
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
105500
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
105500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
548645
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
224368
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
224368
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
89898
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19598
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

26777
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26777
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
26661
015
Капитальные расходы государственного органа
116
12
Транспорт и коммуникации
335148
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260786
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
260786
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74362
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
74362
13
Прочие
814033
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5955
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
5955
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34125
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
34125
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
153094
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
153094
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114137
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
114137
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
506722
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
506722
14
Обслуживание долга
63
452
Отдел финансов района (города областного значения)
63
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
63
15
Трансферты
5811026
452
Отдел финансов района (города областного значения)
5811026
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

26777
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26777
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
26661
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
116
12
Көлiк және коммуникация
335148
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260786
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
260786
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74362
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
74362
13
Басқалар
814033
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5955
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
5955
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34125
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
34125
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
153094
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
153094
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114137
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
114137
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
506722
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
506722
14
Борышқа қызмет көрсету
63
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
63
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
63
15
Трансферттер
5811026
452
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
5811026
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер