О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 18 июля 2022 года № 26-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №18-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26240) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
доходы – 15513364 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1817021 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40236 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19125 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13636982 тысяч тенге.
2) затраты – 16436026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12921 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69917 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -935583 тысяч тенге;

Сарысу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 18 шілдедегі № 26-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26240 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
кірістер – 15513364 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1817021 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40236 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19125 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13636982 мың теңге.
2) шығындар – 16436026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12921 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82838 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69917 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -935583 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –935583 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82838 тысяч тенге;
погашение займов – 69917 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 922662 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сарысуского
районного маслихата А. Сейналиев
Приложение 1 к решению
Сарысуского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 935583 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82838 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69917 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 922662 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат хатшысы А. Сейналиев
Сарысу аудандық мәслихатының

39828
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2499
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2600
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
2600
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
1724069
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
383268
005
Государственная адресная социальная помощь
383268
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1230179
002
Программа занятости
922957
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18341
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43288
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4411
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99306
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47662
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
89214
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44363
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1350
021
Капитальные расходы государственного органа
1650
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
55103
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1470
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
6686
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

39828
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2499
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2600
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2600
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1724069
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
383268
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
383268
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1230179
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
922957
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18341
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43288
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4411
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99306
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
47662
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
89214
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44363
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1350
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1650
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
55103
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1470
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6686
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

10323
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
103784
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
57114
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
46670
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2035
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2035
019
Развитие теплоэнергетической системы
2035
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90535
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27057
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27057
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1650
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
1650
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29450
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22754
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1637
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5059
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32378
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32378
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40490
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40490
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40190
015
Капитальные расходы государственного органа
300
12
Транспорт и коммуникации
329508
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
315302
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
24047
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
291255
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

10323
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
103784
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57114
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
46670
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2035
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
2035
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2035
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
90535
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27057
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27057
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1650
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1650
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29450
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22754
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1637
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5059
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32378
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32378
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40490
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40490
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
40190
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
300
12
Көлік және коммуникация
329508
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
315302
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24047
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
291255
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі

14206
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
14206
13
Прочие
2898831
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2416118
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2416118
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52328
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
52328
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
212049
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
212049
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
218336
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
218336
14
Обслуживание долга
57
452
Отдел финансов района (города областного значения)
57
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
57
15
Трансферты
8388626
452
Отдел финансов района (города областного значения)
8388626
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
312551
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7464802
038
Субвенции
321768
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
289505
ІІІ. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
12921
Бюджетные кредиты
82838
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82838
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
82838
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
82838
5
Погашение бюджетных кредитов
69917
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
69917
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
45002
21
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета юридическим лицам, за исключением специализированных организаций

14206
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
14206
13
Басқалар
2898831
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
2416118
008
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2416118
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52328
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
52328
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
212049
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
212049
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
218336
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
218336
14
Борышқа қызмет көрсету
57
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
57
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзгеде төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
57
15
Трансферттер
8388626
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
8388626
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
312551
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7464802
038
Субвенциялар
321768
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
289505
ІІІ. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
12921
Бюджеттік кредиттер
82838
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82838
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
82838
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
82838
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
69917
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
69917
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
45002
21
Мамандандырылған ұйымдарды қоспағанда, жергілікті бюджеттен заңды тұлғаларға берілген бюджеттік кредиттерді өтеу