О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 21 сентября 2022 года № 30-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №18-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26240) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 16722661 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2032121 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40109 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24152 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14626279 тысяч тенге.
2) затраты – 17645323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12921 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82838 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 69917 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -935583 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –935583 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82838 тысяч тенге;
погашение займов – 69917 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 922662 тысяч тенге.".

Сарысу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 30-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26240 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16722661 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2032121 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40109 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24152 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14626279 мың теңге.
2) шығындар – 17645323 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12921 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82838 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69917 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -935583 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 935583 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82838 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 69917 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 922662 мың теңге.".

2600
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2600
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
2600
06
Социальнаяпомошь и социальное обеспечение
1673887
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
373102
005
Государственная адресная социальная помощь
373102
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1190163
002
Программа занятости
882472
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18341
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43288
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4411
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99306
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47662
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
89683
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110622
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44363
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1150
021
Капитальные расходы государственного органа
1850
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
55103
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1470
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
6686
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1744323
466
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14010
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14010
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

2600
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2600
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2600
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1673887
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
373102
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
373102
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1190163
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
882472
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18341
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43288
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4411
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99306
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
47662
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
89683
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110622
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44363
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1150
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1850
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
55103
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1470
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6686
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1744323
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
14010
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
14010
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

107944
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
61274
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
46670
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2470
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2035
019
Развитие теплоэнергетической системы
2035
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
435
036
Развитие газотранспортной системы
435
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90335
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27057
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27057
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1050
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
1050
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29850
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23154
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1637
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5059
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32378
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32378
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40976
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40976
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40676
015
Капитальные расходы государственного органа
300
12
Транспорт и коммуникации
326395
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
312189
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
24047
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

107944
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61274
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
46670
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2470
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
2035
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2035
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
435
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
435
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
90335
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27057
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27057
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1050
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1050
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29850
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23154
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1637
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5059
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32378
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32378
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40976
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40976
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
40676
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
300
12
Көлік және коммуникация
326395
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
312189
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24047
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

288142
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14206
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
14206
13
Прочие
2769653
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2293863
008
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2293863
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52328
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
52328
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
212049
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
212049
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
211413
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
211413
14
Обслуживание долга
57
452
Отдел финансов района (города областного значения)
57
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
57
15
Трансферты
8388626
452
Отдел финансов района (города областного значения)
8388626
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
312551
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7464802
038
Субвенции
321768
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
289505
ІІІ. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
12921
Бюджетные кредиты
82838
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82838
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
82838
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
82838
5
Погашение бюджетных кредитов
69917
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
69917
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам

288142
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
14206
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
14206
13
Басқалар
2769653
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
2293863
008
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2293863
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52328
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
52328
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
212049
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
212049
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инпекциясы бөлімі
211413
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
211413
14
Борышқа қызмет көрсету
57
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
57
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзгеде төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
57
15
Трансферттер
8388626
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
8388626
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
312551
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7464802
038
Субвенциялар
321768
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
289505
ІІІ. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
12921
Бюджеттік кредиттер
82838
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82838
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
82838
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
82838
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
69917
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
69917
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу