О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 4 июля 2022 года № 27-2
Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "О районном бюджете на 2022–2024 годы" внести в решение Таласского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18–3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162555), следующие изменения:
пункт - 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 579 178 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 583 680 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 526 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 175 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 973 797 тысяч тенге;
2) затраты – 13 723 276 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 956 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 989 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 160 054 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 160 054 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 45 945 тысяч тенге;
погашение займов – 29 989 тысяч тенге;

Талас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 4 шілдедегі № 27-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162555 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022– 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 579 178 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 583 680 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 526 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4175 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 11 973 797 мың теңге;
2) шығындар – 13 723 276 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 956 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 989 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 160 054 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 160 054 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 45 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 989 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 144 098 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
И.о секретаря маслихата Т. Капсаланов
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 04 июля 2022 года № 27-2
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 18-3
Районный бюджет 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 144 098 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мәслихат хатшысының м.а Т.Капсаланов
Талас аудандық мәслихатының
2022 жылғы 04 шілдедегі
№ 27-2 шешіміне 1 қосымша
Талас аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 18-3 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

574 632
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 998
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 368
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
018
Капитальные расходы государственного органа
9 400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
534 166
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
31 634
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
30 321
004
Капитальные расходы государственного органа
1 313
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
155 271
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 502
013
Капитальные расходы государственного органа
7 845
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
112 924
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
6 054
040
Развитие объектов государственных органов
6 054
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
25 757
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
25 757
02
Оборона
28 091
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 766
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 766
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 325
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 325
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
106 678
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106 678
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
106 678
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 695 103
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
374 483
005
Государственная адресная социальная помощь
374 483
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 182 151
002
Программа занятости
910 226
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

574 632
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 998
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 368
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
534 166
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
31 634
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 321
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 313
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
155 271
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 502
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 845
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
112 924
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
6 054
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
6 054
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
25 757
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 757
02
Қорғаныс
28 091
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 766
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 766
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 325
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 325
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
106 678
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106 678
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
106 678
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 695 103
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
374 483
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
374 483
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 182 151
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
910 226
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

19 910
006
Оказание жилищной помощи
14 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63 573
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 584
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 498
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
31 182
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69 178
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 469
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 251
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 900
021
Капитальные расходы государственного органа
219
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
68 923
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 050
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9 126
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
885 982
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 708
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 208
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
18 790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
18 583
005
Капитальные расходы государственного органа
207
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
826 325
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
268 797
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2 392
028
Развитие коммунального хозяйства
3 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
544 559
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
7 577
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

19 910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63 573
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 584
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 498
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31 182
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 178
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 469
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 251
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 900
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
219
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 923
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 050
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 126
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
885 982
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 708
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 208
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18 790
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 583
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
207
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
826 325
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
268 797
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
2 392
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
544 559
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
7 577
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі