О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 5 декабря 2022 года № 36-2
В соответствии со статьями 9, 109 бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата от 23 ноября 2022 года № 22-2 "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26185) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 22801559 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3851707 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 119002 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18754250 тысяч тенге.
2) затраты – 22848526 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 204302 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 284859 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80557 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7129 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7129 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 7129 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -258398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –258398 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 284859 тысяч тенге;
погашение займов – 80557 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54096 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
пункт 4 изложить в новой редакции:
Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 87872 тысяч тенге.

Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 36-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 22-2 шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26185 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 22801559 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–3851707 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 119002 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18754250 мың теңге.
2) шығындар – 22848526 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 204302 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 284859 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –80557 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 7129 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7129 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 7129 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -258398 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258398 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 284859 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 80557 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54096 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 87872 мың теңге көлемінде бекітілсін.

1777
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12767
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
10000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2072821
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
256000
005
Государственная адресная социальная помощь
256000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1580277
002
Программа занятости
1110455
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43010
006
Оказание жилищной помощи
3668
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
73415
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6786
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181726
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16117
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
145100
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
236544
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72972
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
447
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
151745
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11380
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

1777
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12767
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
25200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
10000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2072821
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
256000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
256000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1580277
002
Жұмыспенқамтубағдарламасы
1110455
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43010
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3668
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
73415
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6786
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181726
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16117
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
145100
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
236544
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72972
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
447
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
151745
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11380
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

183656
006
Функционирование районных (городских) библиотек
182579
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1077
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32636
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
32636
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24903
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
196203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
91761
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
100491
006
Капитальные расходы государственного органа
2140
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1811
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
268992
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
39279
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39279
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения
156000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
156000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33909
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29795
004
Организация работ по зонированию земель
2614
007
Капитальные расходы государственного органа
1500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
39804
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
39804
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
150069
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
150069
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
75350
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

183656
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
182579
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1077
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32636
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
32636
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26903
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24903
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
196203
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91761
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
100491
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2140
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1811
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
268992
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
39279
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39279
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
156000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
156000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33909
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29795
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2614
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
39804
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
39804
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
150069
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
150069
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75350
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу