Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение маслихата области Ұлытау от 14 декабря 2022 года № 12/84.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 995 284 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 792 418 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 041 622 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 161 244 тысяч тенге;
2) затраты – 127 275 712,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 072 041 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 782 793 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 710 752 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 600 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 600 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 952 469,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 952 469,2 тысяч тенге:
поступление займов – 8 782 793 тысяч тенге;
погашение займов – 710 752 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 880 428,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 20.10.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев и Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Жезказган – 35 процента, города Каражал, Жанааркинского, Улытауского районов – по 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского и Улытауского районов – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
3) по социальному налогу:
города Жезказган – 40 процента, Улытауского района – 75 процентов, Жанааркинского района – 76 процентов, города Каражал – 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов.
4) по исчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.

2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/84 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 995 284 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 792 418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 041 622 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 83 161 244 мың теңге;
2) шығындар – 127 275 712,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 072 041 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 782 793 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 710 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 600 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 600 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 952 469,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 952 469,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 782 793 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 710 752 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 880 428,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 20.10.2023 № 75 (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына және Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған қаласына – 35 пайыздан, Қаражал қаласына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 80 пайыздан, Сәтбаев қаласына – 75 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жана-Арқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Жезқазған қаласына – 40 пайыз, Ұлытау ауданына – 75 пайыз, Жанаарқа ауданына – 76 пайыз, Қаражал қаласына – 80 пайыз, Сәтбаев қаласына – 75 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 18.05.2023 № 2/16 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть в областном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4 915 971 тысяча тенге, в том числе:
города Каражал – 486 439 тысяч тенге,
города Сатпаев – 2 445 541 тысяча тенге,
Жанааркинского района – 1 983 991 тысяча тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2023 год в сумме 9 896 257 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 8 459 990 тысяч тенге,
Улытауского района – 1 436 267 тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений областного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 18.05.2023 № 2/16 (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 4 915 971 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Қаражал қаласына – 486 439 мың теңге,
Сәтбаев қаласына – 2 445 541 мың теңге,
Жаңаарқа ауданына – 1 983 991 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 9 896 257 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 8 459 990 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 1 436 267 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.
7. Утвердить резерв акимата области Ұлытау на 2023 год в сумме 228 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 26.07.2023 № 47 (вводится в действие с 01.01.2023).

6. 2023 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. Ұлытау облысы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 228 760 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 26.07.2023 № 47 (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

119 966
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111 141
752
Управление общественного развития области
850 812
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
759 801
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
91 011
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
78 972
1
Топливо и энергетика
78 972
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
78 972
007
Развитие теплоэнергетической системы
2
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
78 970
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 529 129
1
Сельское хозяйство
5 403 195
719
Управление ветеринарии области
1 291 684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
80 344
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
15 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
17 645
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
12 382
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
70 265
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
968 008
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
893
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
18 147
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
109 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 111 511
002
Субсидирование развития семеноводства
9 392
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
7 922
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
88 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур

119 966
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111 141
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
850 812
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
759 801
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
91 011
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
78 972
1
Отын және энергетика
78 972
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
78 972
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
78 970
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 529 129
1
Ауыл шаруашылығы
5 403 195
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 291 684
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 344
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
15 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
17 645
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
12 382
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
70 265
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
968 008
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
893
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
18 147
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
109 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 111 511
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 392
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
7 922
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
88 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар

434 784
на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
261 095
на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
173 689
Управление здравоохранения области
489 324
на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
489 324
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
998 400
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
998 400
Целевые трансферты на развитие:
19 058 684
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 852 142
на строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 058 290
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
794 179
на развитие объектов спорта
444 092
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
574 356
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
981 225
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 000 000
на развитие транспортной инфраструктуры
2 000 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 206 542
на развитие газотранспортной системы
3 000 000
на развитие систем теплоснабжения
2 698 383
на развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 508 159
Бюджетные кредиты:
3 968 575
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
345 000
для содействия предпринимательской инициативе молодежи
345 000
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
3 370 000
на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
3 370 000
Управление экономики области
253 575
для реализации мер социальной поддержки специалистов
253 575
Приложение 5
к решению XII сессии
маслихата области Ұлытау
от 14 декабря 2022 года
№ 84
Целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 20.10.2023 № 75 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
27 838 755
в том числе:
Целевые текущие трансферты
3 987 714
Целевые трансферты на развитие
18 840 696
Бюджетные кредиты
5 010 345
в том числе:
Целевые текущие трансферты:

434 784
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
261 095
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
173 689
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
489 324
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
489 324
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
998 400
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
998 400
Нысаналы даму трансферттері:
19 058 684
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 852 142
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға
1 058 290
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруаға
794 179
спорт нысандарын дамытуға
444 092
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға
574 356
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
981 225
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 000 000
көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 000 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 206 542
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 000 000
жылу жүйелерін дамытуға
2 698 383
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
7 508 159
Бюджеттік кредиттер:
3 968 575
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
345 000
жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беруге
345 000
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
3 370 000
ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
3 370 000
Облыстың экономика басқармасы
253 575
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
253 575
Ұлытау облыстық мәслихатының
XII сессиясының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне
5 қосымша
2023 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 20.10.2023 № 75 (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
27 838 755
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 987 714
Нысаналы даму трансферттері
18 840 696
Бюджеттік кредиттер
5 010 345
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:

3 987 714
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
10 805
на повышение мобильности рабочей силы
5 373
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 432
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
998 400
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
998 400
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
778 641
жилищно-коммунальное хозяйство
778 641
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 088 727
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
1 084 421
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 004 306
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
111 141
на ремонт объектов культуры
111 141
Целевые трансферты на развитие:
18 840 696
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 546 059
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
9 147 477
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
804 423
на развитие систем теплоснабжения
3 698 383
развитие газотранспортной системы
2 750 000
развитие канализационных сетей
145 776
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 168 046
на строительство жилых домов жилищного фонда
498 500
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
794 179
на развитие объектов спорта
594 142
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

3 987 714
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 805
жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыруға
5 373
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
5 432
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
998 400
халықтың әлеуметтік осал топтары санатынан кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй сатып алуға
998 400
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
778 641
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
778 641
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 088 727
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
1 084 421
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 004 306
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
111 141
мәдениет нысандарын жөндеуге
111 141
Нысаналы даму трансферттері:
18 840 696
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 546 059
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
9 147 477
ауылдық елі мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
804 423
жылу жүйелерін дамытуға
3 698 383
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 750 000
кәріз желілерін дамытуға
145 776
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 168 046
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
498 500
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға
794 179
спорт нысандарын дамытуға
594 142
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

281 225
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
126 591
развитие транспортной инфраструктуры
126 591
Бюджетные кредиты:
5 010 345
в том числе:
Управление экономики области
253 575
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
253 575
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 756 770
На проектирование и (или) строительство жилья
4 756 770
Приложение 6
к решению XII сессии маслихата области Ұлытау
от 14 декабря 2022 года
№ 84
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

281 225
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
126 591
көлік инфрақұрылымын дамытуға
126 591
Бюджеттік кредиттер:
5 010 345
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
253 575
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
253 575
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 756 770
Тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
4 756 770
Ұлытау облыстық
мәслихатының XII
сессисының 2022 жылғы
14 желтоқсандағы
№ 84 шешіміне
6 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру