О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 77 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 27 августа 2022 года № 172. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №77 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №26351) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 484 595 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 592 979 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 180 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 878 136 тысяч тенге;
2) затраты – 7 454 922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 970 327 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 970 327 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 970 327 тысяч тенге.
приложения 1, 2, 3, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

Қаражал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 27 тамыздағы № 172 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №77 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26351 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 484 595 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 592 979 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 180 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 878 136 мың теңге;
2) шығындар – 7 454 922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 970 327 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 970 327 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 970 327 мың теңге.
көрсетілген шешімге 1, 2, 3, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

22110
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
506850
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58850
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
448000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25300
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25300
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
40600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40600
02
Оборона
6952
1
Военные нужды
5884
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5884
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5884
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1068
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1068
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
289
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
779
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
349884
1
Социальное обеспечение
30000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30000
005
Государственная адресная социальная помощь
30000
2
Социальная помощь
273284
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
273284
002
Программа занятости
176241
006
Оказание жилищной помощи
10230
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25300
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18700
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

22110
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
506850
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58850
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
448000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25300
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25300
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40600
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40600
02
Қорғаныс
6952
1
Әскери мұқтаждар
5884
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5884
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5884
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1068
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1068
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
289
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
779
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
349884
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
30000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30000
2
Әлеуметтiк көмек
273284
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
273284
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
176241
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10230
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25300
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
18700
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

873300
в том числе:
Целевые текущие трансферты
668290
Целевые текущие трансферты на развитие
205010
Целевые текущие трансферты
668290
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
249418
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18095
в том числе:
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
5464
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски)
4010
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
3709
на санаторно-курортное лечение
4912
На развитие продуктивной занятости:
167324
в том числе:
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
113613
За счет республиканского бюджета
53711
в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы
10200
в том числе:
За счет республиканского бюджета
10200
на молодежную практику
23820
в том числе:
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
14172
За счет республиканского бюджета
9648
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
50880
в том числе:
молодежи
25440
в том числе:
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
13188
За счет республиканского бюджета
12252
на общественные работы
62007
в том числе:
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
52648
За счет республиканского бюджета
9359
Серебряный возраст
12477
Первое рабочее место
7940
на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
3835
На выплату государственной адресной социальной помощи
18096
на гарантированный социальный пакет детям
4546
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
37522
Управление культуры, архивов и документации области
11101
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
11101
Управление физической культуры и спорта области
3535
на выплату заработной платы инструкторам по спорту (ставки) и ремонт организаций спорта
3535
Управление финансов области
28886
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
28886
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
39450
на жилищно-коммунальное хозяйство
39450
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
332900
на проведение капитального, среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
332900
Аппарат акима области
3000
на услуги видеонаблюдения
3000
Целевые текущие трансферты на развитие
205010
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
205010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
205010
Реконструкция ИКИ к дому по адресу: Карагандинская область, г.Каражал, ул.Тауелсиздик д.12
205010
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата

873300
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
668290
Нысаналы даму трансферттері
205010
Ағымдағы нысаналы трансферттер
668290
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
249418
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға
18095
оның ішінде:
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары( кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
5464
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар)
4010
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
3709
шипажайлық-курорттық ем
4912
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
167324
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
113613
Республикалық бюджет есебінен
53711
оның ішінде:
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялау
10200
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
10200
жастар практикасына
23820
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
14172
Республикалық бюджет есебінен
9648
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
50880
оның ішінде:
жастар
25440
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
13188
Республикалық бюджет есебінен
12252
қоғамдық жұмыстар
62007
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
52648
Республикалық бюджет есебінен
9359
күміс жасы
12477
бірінші жұмыс орны
7940
жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
3835
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
18096
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
4546
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
37522
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттар басқармасы
11101
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
11101
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3535
спорт бойынша нұсқаушыларға жалақы (ставкалар) төлеуге және спорт ұйымдарын жөндеуге
3535
Облыстың қаржы басқармасы
28886
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
28886
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
39450
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
39450
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
332900
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
332900
Облыс әкімінің аппараты
3000
Бейнебақылау қызметтеріне
3000
Нысаналы даму трансферттері
205010
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
205010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
205010
Қаражал қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 12 үй мекен -жайы бойынша орналасқан тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу
205010
Қаражал қалалық мәслихатының

от 27 августа 2022 года
№172
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года
№77
Целевые трансферты бюджетам поселков на 2022 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Жайрем:
898260
Всего:
898260
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
898260
в том числе:
Организация водоснабжения населенных пунктов
85000
Освещение улиц в населенных пунктах
41478
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

2022 жылғы 27 тамыздағы
№172 шешіміне
5 қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№77 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған кенттер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Жәйрем кенті:
898260
Барлығы:
898260
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
898260
оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
85000
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
41478
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

291128
Обеспечение санитарии населенных пунктов
5000
Установка спортивной площадки по улицу Металлургов и 2 квартал поселка Жайрем
30000
на услуги видеонаблюдения
3000
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
10253
в том числе:
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
4596
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5657
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7378
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
7378
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
20645
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2419
Содержание аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
18226
Капитальные расходы государственного органа
33140
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35338
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
332900
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
3000
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Шалгинский:
10208
Всего:
10208
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10208
в том числе:
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331
в том числе:
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
331
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
713
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
713
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах

291128
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
5000
Жәйрем кентінде 2 – ші орам және Металлургов көшесіне спорттық ойын алаңдарын орнатуға
30000
Бейнебақылау қызметтеріне
3000
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
10253
оның ішінде:
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
4596
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
5657
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
7378
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
7378
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20645
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2419
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз етуге
18226
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33140
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
35338
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
332900
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3000
Атауы
сомасы (мың теңге)
Шалғы кенті:
10208
Барлығы:
10208
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10208
оның ішінде:
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
331
оның ішінде:
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
331
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
713
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
713
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу