О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2022 года № 37/230.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 487 570,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 772 988,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 60 957,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 649 825,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 961 914,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 518,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 675,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 157,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 526 862,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 526 862,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 108 675,0 тысяч тенге;
погашение займов – 56 157,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 474 344,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 08.12.2023 № 11/77 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2023 год согласно приложению 4.

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 37/230 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 487 570,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 772 988,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 957,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 800,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 649 825,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 961 914,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 518,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 108 675,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 157,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 526 862,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 526 862,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 108 675,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 157,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 474 344,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 11/77 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Учесть в составе расходов бюджета района бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков и сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложению 5.
4. Учесть в составе расходов бюджета района целевые трансферты нижестоящим бюджетам, передаваемые из районного бюджета на 2023 год согласно приложению 6.
5. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты на 2023 год согласно приложению 7.

3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кенттер және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
5. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 7 қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер, дамуға нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер ескерілсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 49 119 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата О.Уалиев
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года №37/230
Бюджет района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 08.12.2023 № 11/77 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 49 119 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы Ө.Уалиев
2022 жылғы 27 желтоқсандағы №37/230
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 11/77 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
703601,0
1
Социальное обеспечение
69109,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69109,0
005
Государственная адресная социальная помощь
69109,0
2
Социальная помощь
526747,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
526747,0
002
Программа занятости
104637,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
62825,0
006
Оказание жилищной помощи
716,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110720,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2092,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
104590,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
110572,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30595,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
107745,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107745,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37291,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
021
Капитальные расходы государственного органа
46,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
53936,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16072,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2414287,0
1
Жилищное хозяйство
1890619,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6172,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
703601,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69109,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69109,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69109,0
2
Әлеуметтiк көмек
526747,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
526747,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
104637,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
62825,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
716,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110720,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2092,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
104590,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
110572,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30595,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
107745,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107745,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37291,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
46,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
53936,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16072,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2414287,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1890619,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6172,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру