О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 11 августа 2022 года № 7-19 "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 23 ноября 2022 года № 12-36
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы" от 11 августа 2022 года № 7-19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29 116) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 338 786 305 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 25 301 894 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 3 480 291 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 310 004 120 тысяч тенге;
2) затраты 336 326 271 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 556 100 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 10 143 428 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 5 587 328 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 096 066 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 096 066 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 8 127 765 тысяч тенге;
погашение займов 6 031 699 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.";
пункты 6-2, 6-3, 6-6, 6-10, 6-11 и 6-12 указанного решения изложить в новой редакции:
"6-2. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 75 846 668 тысяч тенге, в том числе на:
образование 51 841 280 тысяч тенге;
здравоохранение 2 365 280 тысяч тенге;
социальную помощь 13 039 742 тысячи тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 191 109 тысяч тенге;
повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов 30 310 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 4 058 184 тысячи тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 556 981 тысяча тенге;

Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 12-36 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29 116 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 338 786 305 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 25 301 894 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 3 480 291 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 310 004 120 мың теңге;
2) шығындар 336 326 271 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 4 556 100 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 10 143 428 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 5 587 328 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 096 066 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 096 066 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 8 127 765 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 031 699 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.".
көрсетілген шешімнің 6-2, 6-3, 6-6, 6-10, 6-11 және 6-12-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"6-2. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 75 846 668 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 51 841 280 мың теңге;
денсаулық сақтауға 2 365 280 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 13 039 742 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері сайлауын қамтамасыз етуге және өткізуге 191 109 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға 30 310 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 058 184 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 556 981 мың теңге;

увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 1 035 926 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 73 415 тысяч тенге;
жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 136 395 тысяч тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 221 181 тысяча тенге;
содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности органов внутренних дел 90 056 тысяч тенге;
повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел 4 484 тысячи тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1 277 730 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 20 000 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 1 111 791 тысяча тенге.
6-3. Учесть, что в областном бюджете на 2022 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 30 534 429 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов среднего образования 5 667 348 тысяч тенге;
строительство и реконструкция объектов здравоохранения 1 547 532 тысячи тенге;
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 745 721 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 1 150 768 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 2 639 760 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 1 405 090 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 6 057 313 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 4 978 054 тысячи тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 3 364 479 тысяч тенге;

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға 1 035 926 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 73 415 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үй төлемдеріне 136 395 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 221 181 мың теңге;
ішкі істер органдарының қосымша штат санын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға 90 056 мың теңге;
ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 4 484 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1 277 730 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 20 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 1 111 791 мың теңге.
6-3. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 30 534 429 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
орта білім беру объектілерінің құрылысына 5 667 348 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға 1 547 532 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 1 745 721 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 1 150 768 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 2 639 760 мың теңге;
жер үсті су ресурстарын ұлғайтуға 1 405 090 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 6 057 313 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 4 978 054 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 3 364 479 мың теңге;

развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах 500 000 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года 890 000 тысяч тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения туристской зоны озера Алаколь 3 252 330 тысяч тенге.
6-6. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг на проектирование и строительство жилья по области Жетісу на 2022 год в сумме 5 690 181 тысяча тенге.

облыс орталықтарына инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға 500 000 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 890 000 мың теңге;
Алакөл көлі туристік аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 3 252 330 мың теңге.
6-6. Жетісу облысы бойынша 2022 жылға тұрғын үй жобалауға және салуға 5 690 181 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.

6-10. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 21 734 300 тысяч тенге.
6-11. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 113 598 тысяч тенге.
6-12. Предусмотреть в областном бюджете на 2022 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 8 580 286 тысяч тенге.

6-10. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 21 734 300 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
6-11. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 113 598 мың теңге сомасында көзделсін.
6-12. 2022 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 8 580 286 мың теңге сомасында көзделсін.

6-13. Утвердить резерв акимата области Жетісу на 2022 год в сумме 565 737 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу № 12-36 от 23 ноября 2022 года
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу № 7-19 от 11 августа 2022 года "Об областном бюджете "Об областном бюджете области Жетісу на 2022-2024 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6-13. Жетісу облысы әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 565 737 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 23 қарашадағы № 12-36 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 11 тамыздағы № 7-19 "Жетісу облысының 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2022 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

55 643
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 682
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 086
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
43 512
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 261 709
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
22 640 305
1
Социальное обеспечение
5 592 451
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 940 031
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
859 046
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 999 251
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
1 483 878
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
597 856
261
Управление образования области
652 120
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
395 086
037
Социальная реабилитация
155 891
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
48 777
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
52 366
271
Управление строительства области
300
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
300
2
Социальная помощь
1 629 625
256
Управление координации занятости и социальных программ области
776 034
003
Социальная поддержка инвалидов
776 034
261
Управление образования области
853 591
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
853 591
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15 418 229
256
Управление координации занятости и социальных программ области

55 643
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 682
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 086
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
43 512
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 261 709
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
22 640 305
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 592 451
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 940 031
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
859 046
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 999 251
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 483 878
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597 856
261
Облыстың білім басқармасы
652 120
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
395 086
037
Әлеуметтік сауықтандыру
155 891
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
48 777
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
52 366
271
Облыстың құрылыс басқармасы
300
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
300
2
Әлеуметтiк көмек
1 629 625
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
776 034
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
776 034
261
Облыстың білім басқармасы
853 591
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
853 591
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15 418 229
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы