О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 107 "О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 28 октября 2022 года № 181
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 107 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 33 627 307 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 251 577 тысяч тенге;
неналоговые поступления 1 047 093 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 211 122 тысячи тенге;
поступления трансфертов 23 117 515 тысяч тенге;
2) затраты 40 544 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 945 555 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 964 495 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 18 940 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 7 862 647 тысяч тенге;

Талдықорған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 "Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 қазандағы № 181 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 33 627 307 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 251 577 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 047 093 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 211 122 мың теңге;
трансферттер түсімі 23 117 515 мың теңге;
2) шығындар 40 544 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 945 555 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 964 495 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 18 940 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 862 647 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 862 647 тысяч тенге:
поступление займов 8 748 180 тысяч тенге;
погашение займов 5 074 922 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 189 389 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 862 647 мың теңге:
қарыздар түсімі 8 748 180 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 074 922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 189 389 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының хатшысы Т. Ахажан

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 772
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 411
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 411
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 411
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
126 911
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
126 911
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
126 911
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
126 911
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 109 757
1
Социальное обеспечение
1 721 382
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 721 382
010
Государственная адресная социальная помощь
1 721 382
2
Социальная помощь
3 030 668
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 788 604
004
Программа занятости
1 052 499
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 470
007
Оказание жилищной помощи
5 000
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 967
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
270 031
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 532
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 932
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
954 382
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
121 791
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
242 064
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
242 064
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
357 707
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
88 398
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
84 398
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 772
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 411
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 411
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 411
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
126 911
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
126 911
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
126 911
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
126 911
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 109 757
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 721 382
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 721 382
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 721 382
2
Әлеуметтiк көмек
3 030 668
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 788 604
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 052 499
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 470
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 000
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 967
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
270 031
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
175 532
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 932
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
954 382
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
121 791
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
242 064
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
242 064
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
357 707
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
88 398
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру
84 398
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу