О бюджете города Талдыкорган на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 22 декабря 2022 года № 199.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 47 447 148 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 073 454 тысячи тенге;
неналоговые поступления 1 343 691 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 961 843 тысячи тенге;
поступления трансфертов 34 068 160 тысяч тенге;
2) затраты 46 555 998 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 623 291 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 55 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 679 166 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 1 514 441 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета(-) 1 514 441 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 3 799 950 тысяч тенге;
погашение займов 6 765 474 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 451 083 тысяч тенге.

Талдықорған қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 199 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 447 148 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 073 454 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 343 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 961 843 мың теңге;
трансферттер түсімі 34 068 160 мың теңге;
2) шығындар 46 555 998 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 623 291 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 55 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 679 166 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 1 514 441 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 1 514 441 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 799 950 мың теңге;
қарыздарды өтеу 6 765 474 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 451 083 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 15.11.2023 № 11-67 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2023 год в сумме 200 468 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 597 862 тысячи тенге, в том числе:

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 15.11.2023 № 11-67 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 200 468 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 597 862 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Еркинскому сельскому округу 310 584 тысячи тенге;
Отенайскому сельскому округу 287 278 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023года.
Секретарь Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 22 декабря 2022 года № 199
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 15.11.2023 № 11-67 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет города на 2023 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
I. Доходы

Еркін ауылдық округіне 310 584 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 287 278 мың теңге.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының хатшысы Т. Ахажан
Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 199 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 15.11.2023 № 11-67 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі
сынып Атауы
(мың теңге)
I. Кірістер

23 971
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 971
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23 971
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
247 477
1
Правоохранительная деятельность
500
467
Отдел строительство района (города областного значения)
500
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
246 977
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
246 977
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
246 977
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 080 705
1
Социальное обеспечение
1 465 012
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 465 012
010
Государственная адресная социальная помощь
1 465 012
2
Социальная помощь
3 056 410
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 838 118
004
Программа занятости
512 624
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 600
007
Оказание жилищной помощи
4 448
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 826
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
317 233
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
197 149
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
229 119
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 490 306
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 813
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
218 292
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
218 292
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

23 971
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 971
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23 971
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
247 477
1
Құқық қорғау қызметi
500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
500
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
246 977
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
246 977
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
246 977
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 080 705
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 465 012
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 465 012
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 465 012
2
Әлеуметтiк көмек
3 056 410
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 838 118
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
512 624
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 600
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 448
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 826
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
317 233
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
197 149
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
229 119
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 490 306
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 813
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
218 292
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
218 292
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

4 421 235
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
4 421 235
004
Программа занятости
1 903 017
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 769
007
Оказание жилищной помощи
5 881
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 126
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
282 765
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
209 940
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
256 313
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 603 128
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
139 296
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
362 807
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
362 807
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
31 858
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
140 070
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
100 704
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
90 175
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 257 991
1
Жилищное хозяйство
5 975 967
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 850 000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 550 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 300 000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
44 687
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
44 087
005
Капитальные расходы государственного органа
600
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
81 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
80 680

4 421 235
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
4 421 235
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 903 017
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 769
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 881
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 126
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
282 765
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
209 940
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
256 313
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 603 128
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
139 296
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
362 807
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
362 807
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
31 858
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
140 070
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
100 704
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
90 175
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 257 991
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 975 967
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 850 000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 550 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 300 000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
44 687
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 087
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
81 280
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
80 680