О бюджете города Текели на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 26 декабря 2022 года № 23-122.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 7 752 017 тысяч тенге:
налоговые поступления 934 651 тысяча тенге;
неналоговые поступления 20 464 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 59 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 737 302 тысячи тенге;
2)затраты 8 193 421 тысяча тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 370 179 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 371 465 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 286 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 811 583 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 811 583 тысячи тенге:
поступление займов 371 465 тысяч тенге;
погашение займов 29 854 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 469 972 тысячи тенге.

Текелі қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 23-122 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 7 752 017 мың теңге:
салықтық түсімдер 934 651 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 20 464 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 59 600 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 737 302 мың теңге;
2)шығындар 8 193 421 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 370 179 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 371 465 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 286 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 811 583 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 811 583 мың теңге:
қарыздар түсімі 371 465 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 854 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 469 972 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата области Жетісу от 14.11.2023 № 10-53 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в бюджете города на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета в Рудничный сельский округ в сумме 64 659 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2023 год в сумме 21 960 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на укрепление материально-технической базы, на обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 14.11.2023 № 10-53 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2023 жылға арналған қала бюджетінен Рудничный ауылдық округіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 64 659 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 21 960 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде материалдық – техникалық базаны нығайтуға, автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Текелийского городского маслихата Н. Калиновский
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2022 года № 23-122 "О бюджете города Текели на 2023-2025 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата области Жетісу от 14.11.2023 № 10-53 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет города Текели на 2023 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының хатшысы Н. Калиновский
Текелі қалалық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы "Текелі қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 23-122 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 14.11.2023 № 10-53 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2023 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың
теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы Атауы

1 332
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103 624
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
125 029
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
22 804
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 920
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 920
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 181
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
654
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
62 668
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 161
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 083
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 191 657
1
Жилищное хозяйство
2 219 533
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 553 028
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
720 902
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
116 686
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
715 440
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
666 505
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 700
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
662 219
005
Снос аварийного и ветхого жилья
586
2
Коммунальное хозяйство
1 242 565
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

1 332
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
103 624
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
125 029
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
22 804
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 920
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
13 920
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 181
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
654
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
62 668
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 161
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
12 083
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 191 657
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 219 533
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 553 028
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
720 902
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
116 686
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
715 440
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
666 505
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 700
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
662 219
005
Апатты және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
586
2
Коммуналдық шаруашылық
1 242 565
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

200 623
2
Финансовая деятельность
6 163
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 163
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 826
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 337
9
Прочие государственные услуги общего характера
99 316
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 020
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения
46 020
015
Капитальные расходы государственного органа
9 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
44 296
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
44 296
02
Оборона
22 690
1
Военные нужды
20 990
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 990
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 990
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 700
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 700
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 484 812
1
Социальное обеспечение
205 110
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205 110
005
Государственная адресная социальная помощь
205 110
2
Социальная помощь
1 127 806
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 127 806
002
Программа занятости
755 040
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
659
006
Оказание жилищной помощи
8 505
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 768
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 266
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 623
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

200 623
2
Қаржылық қызмет
6 163
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 163
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 826
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 337
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
99 316
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 020
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 020
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
44 296
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 296
02
Қорғаныс
22 690
1
Әскери мұқтаждар
20 990
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 990
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 990
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 700
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 700
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 484 812
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
205 110
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205 110
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
205 110
2
Әлеуметтік көмек
1 127 806
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 127 806
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
755 040
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
659
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 505
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 768
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 266
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128 623
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету