О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2023-2025 годы
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 29 декабря 2022 года № 37-138.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 19 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
Утвердить бюджет Арасанского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 66 257 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 335 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 61 922 тысячи тенге;
2) затраты 66 266 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 18-79 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Егинсуского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 61 345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 050 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 56 295 тысяч тенге;
2) затраты 62 050 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 705 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 705 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 705 тысяч тенге.

Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 37-138 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 19-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Арасан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 66 257 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 335 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 61 922 мың теңге;
2) шығындар 66 266 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 18-79 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Егінсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 61 345 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 050 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 56 295 мың теңге;
2) шығындар 62 050 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 705 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 705 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 705 мың теңге.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)10 629 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 10 629 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 10 629 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 18-79 (Вводится в действие с 01.01.2023).
8. Утвердить бюджет Кызылагашского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 57 674 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 250 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 43 424 тысячи тенге;
2) затраты 58 834 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)1 160 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 160 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 160 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 18-79 (Вводится в действие с 01.01.2023).
9. Утвердить бюджет Матайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 40, 41 и 42 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 49 871 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 781 тысяча тенге;
2) затраты 50 170 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 299 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 299 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 299 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 10 629 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 10 629 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 10 629 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 18-79 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 37, 38 және 39-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 57 674 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 250 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 43 424 мың теңге;
2) шығындар 58 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 160 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 160 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 160 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 18-79 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2023-2025 жылдарға арналған Матай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 40, 41 және 42-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 871 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 46 781 мың теңге;
2) шығындар 50 170 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 299 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 299 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 299 мың теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 288 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 288 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 288 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 18-79 (Вводится в действие с 01.01.2023).
18. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 288 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 288 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 288 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 18-79 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.