О бюджете Кербулакского района на 2023-2025 годы
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 23 декабря 2022 года № 30-172.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 9 274 074 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 554 762 тысяча тенге;
неналоговые поступления 134 517 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 34 505 тысяч тенге;
поступление трансфертов 8 550 290 тысяч тенге;
2) затраты 9 430 967 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 90 709 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 165 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 74 891 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 247 602 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 247 602 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 165 600 тысяч тенге;
погашение займов 99 849 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 181 851 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 20.11.2023 № 08-70 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 22 998 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 787 027 тысяч тенге, в том числе:
Сарыозекскому сельскому округу 123 486 тысяча тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 30 227 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 39 814 тысяч тенге;
Когалинскому сельскому округу 147 881 тысяча тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 28 791 тысяча тенге;
Шубарскому сельскому округу 36 141 тысяча тенге;
Коксускому сельскому округу 47 018 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 36 774 тысячи тенге;
Шанханайскому сельскому округу 36 730 тысяч тенге;

Кербұлақ ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-172 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 274 074 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 554 762 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 134 517 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 34 505 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 550 290 мың теңге;
2) шығындар 9 430 967 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 90 709 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 165 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 74 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 247 602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 247 602 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 165 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 99 849 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 181 851 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 20.11.2023 № 08-70 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 22 998 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 787 027 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарыөзек ауылдық округіне 123 486 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 30 227 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 39 814 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 147 881 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 28 791 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 36 141 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 47 018 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 36 774 мың теңге;
Шанханай ауылдық округіне 36 730 мың теңге;

Басшийскому сельскому округу 43 296 тысячи тенге;
Каспанскому сельскому округу 29 135 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 31 758 тысяча тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 47 853 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 35 716 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 72 407 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

Басши ауылдық округіне 43 296 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 29 135 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 31 758 мың теңге
Сарыбұлақ ауылдық округіне 47 853 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 35 716 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 72 407 мың теңге.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру және елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру жөніндегі шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.