О бюджете Панфиловского района на 2023-2025 годы
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 26 декабря 2022 года № 7-33-167.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 11 370 933 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 981 677 тысяч тенге;
неналоговые поступления 51 060 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 231 734 тысячи тенге;
поступления трансфертов 7 106 462 тысячи тенге;
2) затраты 12 709 703 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 46 507 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 93 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 46 643 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 385 277 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 385 277 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 725 998 тысяч тенге;
погашение займов 122 746 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 782 025 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 16.11.2023 № 8-12-58 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Жаркент в районной бюджет в сумме 339 308 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 419 750 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 30 239 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 33 970 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 62 209 тысяч тенге;
Жаскентскому сельскому округу 28 740 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу 10 636 тысяч тенге;
Конуроленскому сельскому округу 34 329 тысяч тенге;
Пиджимскому сельскому округу 5 789 тысяч тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 40 986 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 38 763 тысячи тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 34 753 тысячи тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 21 512 тысяч тенге;

Панфилов ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-33-167 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 370 933 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 981 677 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 51 060 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 231 734 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 106 462 мың теңге;
2) шығындар 12 709 703 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 46 507 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 93 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 46 643 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 385 277 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 385 277 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 725 998 мың теңге;
қарыздарды өтеу 122 746 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 782 025 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 8-12-58 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 339 308 мың теңге сомасында көзделсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 419 750 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 30 239 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 33 970 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 62 209 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 28 740 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 10 636 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 34 329 мың теңге;
Пенжім ауылдық округіне 5 789 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 40 986 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 38 763 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 34 753 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 21 512 мың теңге;

Ушаралскому сельскому округу 50 891 тысяча тенге;
Шолакайскому сельскому округу 26 933 тысячи тенге.
Распределение указанных бюджетных субвенций бюджетам сельских округов по направлениям определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
капитальные расходы государственного органа;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

Үшарал ауылдық округіне 50 891 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 26 933 мың теңге.
Көрсетілген бюджеттік субвенцияларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бағыттар бойынша бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
елді мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2023 год в сумме 57 102 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением решения Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 16.11.2023 № 8-12-58 (Вводится в действие с 01.01.2023).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Панфиловского районного маслихата Е. Шокпаров
Приложение 1 к решению Панфиловского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 7-33-167

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 57 102 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 8-12-58 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының хатшысы Е. Шокпаров
Панфилов аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 7-33-167 шешіміне 1-қосымша

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 051 476
002
Программа занятости
1 128 635
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 900
006
Оказание жилищной помощи
55
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103 180
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 220
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 584
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
527 850
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 052
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 173
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 665
021
Капитальные расходы государственного органа
565
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
35 351
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5 862
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 090 625
1
Жилищное хозяйство
4 039 414
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 261 690
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 928 487
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
615 483
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
717 720
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
57 380
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 051 476
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 128 635
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 900
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
55
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103 180
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 220
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 584
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
527 850
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 052
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 616
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 173
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 665
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
565
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
35 351
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 862
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 090 625
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 039 414
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 261 690
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 928 487
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
615 483
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
717 720
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
57 380
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

38 005
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 005
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
38 005
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 098
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 098
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 098
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 098
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 842 309
1
Социальное обеспечение
1 054 831
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 054 831
005
Государственная адресная социальная помощь
1 052 224
026
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
2 607
2
Социальная помощь
2 635 511
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 635 511
002
Программа занятости
1 589 766
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50 545
006
Оказание жилищной помощи
967
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124 002
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 216
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 689
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
564 422
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93 904
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 967
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

38 005
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 005
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
38 005
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 098
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
8 098
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 098
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 098
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 842 309
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 054 831
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 054 831
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 052 224
026
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
2 607
2
Әлеуметтiк көмек
2 635 511
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 635 511
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 589 766
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50 545
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
967
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124 002
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 216
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206 689
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
564 422
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93 904
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 967
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 867
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер