О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 29 декабря 2022 года № 34-133.
О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2023-2025 годы
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Саркан на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 266 993 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 116 135 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 150 858 тысяч тенге;
2) затраты 268 874 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1881 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1881 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1881 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 72 829 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 60 329 тысяч тенге;
2) затраты 74 640 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1 811 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 811 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 811 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).

Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 шешімі.
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 266 993 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 116135 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 150 858 мың теңге;
2) шығындар 268 874 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1881мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1881 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 881 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 72 829 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 60 329 мың теңге;
2) шығындар 74 640 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1 811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 811 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 811 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 37 551 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 251 тысяча тенге;
2) затраты 37 770 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 219 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 219 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет Бакалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 49 831 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 44 531 тысяча тенге;
2) затраты 54 441 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) – 4 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 610 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23.11.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет Екиашинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 43 771 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;

3. 2023-2025 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 37 551 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 36 251 мың теңге;
2) шығындар 37 770 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 219 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 219 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023-2025 жылдарға арналған Бақалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 300 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 44 531 мың теңге;
2) шығындар 54 441 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) - 4 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 610 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 610 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 23.11.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023-2025 жылдарға арналған Екіаша ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 43 771 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
1 881
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 881
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1 881
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 881
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 881
01
Остатки бюджетных средств
1 881
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 881
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 34-133
Бюджет города Саркан на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 881
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 881
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1 881
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1 881
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
1 881
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1 881
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 881
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-133 шешіміне 2-қосымша
Сарқан қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер