О внесении изменений в решение 15 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 15/4 "О бюджете города Темиртау на 2022-2024 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 31 августа 2022 года № 31/4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 15 сессии Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26142) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 444 466 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 187 834 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 213 737 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 379 211 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 663 684 тысяч тенге;
2) затраты – 37 781 381 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 315 047 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 315 047 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 220 222 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 535 269 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2022 год в сумме 326 527 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата А. Ломакин
Приложение
к решению
Темиртауского городского
маслихата
от 31 августа 2022 года
№ 31/4
Приложение 1
к решению 15 сессии
Темиртауского городского
маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 15/4
Городской бюджет на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы 15 сессиясының № 15/4 "Теміртау қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 31 тамыздағы № 31/4 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы 15 сессиясының №15/4 "Теміртау қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 26142 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 30 444 466 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 24 187 834 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 213 737 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 379 211 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 663 684 мың теңге;
2) шығындар – 37 781 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 315 047 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 7 315 047 мың теңге;
қарыз түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 220 222 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 535 269 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 326 527 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық
мәслихатының 2022 жылғы
31 тамыздағы № 31/4 шешіміне
қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
15 сессиясының 2021 жылғы
24 желтоқсандағы № 15/4 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

2013720
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2013720
002
Программа занятости
431784
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
599839
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2549
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
110813
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
193026
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санитарно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
568217
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
105992
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
248338
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
248338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73318
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3335
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
100262
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
44405
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13103
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4915
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10964840
1
Жилищное хозяйство
2456208
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2456208
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
228777
007
Снос аварийного и ветхого жилья
201997
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
564703
055
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1120997
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
339734
2
Коммунальное хозяйство
6703041
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)

2013720
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2013720
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
431784
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
599839
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2549
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
110813
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
193026
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
568217
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
105992
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
248338
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
248338
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73318
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3335
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
100262
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
44405
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13103
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4915
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10964840
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2456208
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2456208
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
228777
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
201997
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
564703
055
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1120997
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
339734
2
Коммуналдық шаруашылық
6703041
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі