О внесении изменений в решение 12 сессии Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 99 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 20 мая 2022 года № 141
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26213) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9316797 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2686043 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8587 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 360 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6621807 тысяч тенге;
2) затраты – 9600744 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33683 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68918 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35235 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -317630 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –317630 тысяч тенге:
поступление займов – 68918 тысяч тенге;
погашение займов – 36904 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 285616 тысяч тенге.";

Ақтоғай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы 12 сессиясының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 99 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 20 мамырдағы № 141 шешімі
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне №26213 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9316797 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2686043 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8587 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 360 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 6621807 мың теңге;
2) шығындар – 9600744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33683 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68918 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35235 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -317630 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 317630 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 68918 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36904 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 285616 мың теңге.";

105242
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
64509
015
Капитальные расходы государственного органа
842
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39891
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41729
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41729
003
Капитальные расходы государственного органа
450
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
566535
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
64482
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
502053
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
27012
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
27012
02
Оборона
14513
1
Военные нужды
9198
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9198
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9198
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5315
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5315
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5315
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
449638
1
Социальное обеспечение
37658
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37658
005
Государственная адресная социальная помощь
37658
2
Социальная помощь
349779
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
349779
002
Программа занятости
101095
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29652
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
221
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128719
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

105242
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64509
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
842
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39891
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41729
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41279
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
566535
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64482
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
502053
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
27012
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27012
02
Қорғаныс
14513
1
Әскери мұқтаждар
9198
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9198
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9198
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5315
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5315
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5315
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
449638
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
37658
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37658
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37658
2
Әлеуметтiк көмек
349779
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
349779
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
101095
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29652
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
221
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128719
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

маслихата от 20 мая 2022 года
№ 141
Приложение 4 к решению
Актогайского районного
маслихата от 23 декабря 2021 года № 99
Целевые трансферты и бюджетные кредиты районного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
2828444
в том числе:
Целевые текущие трансферты
845400
Целевые трансферты на развитие
1914126
Бюджетные кредиты
68918
Целевые текущие трансферты
845400
в том числе:
На выплату государственной адресной социальной помощи
23629
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16256
На развитие продуктивной занятости
56383
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
35362
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
103740
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
36892
На содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
12432
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
70000
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
211420
На жилищно-коммунальное хозяйство
279286
Целевые трансферты на развитие
1914126
в том числе:
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
624907
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
989219
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
300000
Бюджетные кредиты:
68918
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
68918
Приложение 3 к решению
Актогайского районного
маслихата от 25 мая 2022 года
№ 141
Приложение 5 к решению
Актогайского районного
маслихата от 23 декабря 2021 года № 99
Целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
618440
в том числе:
Целевые текущие трансферты
618440
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
18639
На премирование административных государственных служащих

2022 жылғы 20 мамырдағы
№ 141 шешіміне 2 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 99 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджетінің нысаналы трансферттері мен бюджеттік кредиттері
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
2828444
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
845400
Нысаналы даму трансферттер
1914126
Бюджеттік кредиттер
68918
Ағымдағы нысаналы трансферттер
845400
оның ішінде:
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
23629
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын арттыруға
16256
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
56383
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
35362
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
103740
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
36892
Спорт ұйымдарын ұстауға және материалдық-техникалық базасын нығайтуға
12432
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
70000
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
211420
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
279286
Нысаналы даму трансферттері:
1914126
оның ішінде:
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
624907
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
989219
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
300000
Бюджеттік кредиттер:
68918
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
68918
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 20 мамырдағы
№ 141 шешіміне 3 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 99 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
618440
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
618440
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
18639
Бағалау қорытындысы бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге сыйақы беруге

21252
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
43315
На жилищно-коммунальное хозяйство
279286
На освещение улиц населенных пунктов
52132
На благоустройства и обеспечение санитарии населенных пунктов
106478
На обеспечение населенного пункта питьевой водой
2500
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
94838

21252
Ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
43315
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
279286
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға
52132
Елді мекендерді абаттандыру және санитариясын қамтамасыз етуге
106478
Елді мекенді ауыз сумен қамтамасыз етуге
2500
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
94838