О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 99 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 7 октября 2022 года № 158
Районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25985) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 794 421 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 458 977 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 79 393 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 256 051 тысяч тенге;
2) затраты – 8 238 792 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 141 232 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 188 374 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 142 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 585 603 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 585 603 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 188 374 тысяч тенге;
погашение займов – 57 454 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 454 683 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

Нұра аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2022 жылғы 7 қазандағы № 158 шешімі
Аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Нұра аудандық мәслихатының "2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25985 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 794 421 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 458 977 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 79 393 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 256 051 мың теңге;
2) шығындар – 8 238 792 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 141 232 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 188 374 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 142 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 585 603 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 585 603 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 188 374 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 454 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 454 683 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 734
015
Капитальные расходы государственного органа
1 190
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
92 040
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
143 912
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35 779
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
108 133
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
24 605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24 605
02
Оборона
18 100
1
Военные нужды
2 113
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 113
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 113
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
15 987
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 987
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 312
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 675
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
821
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
821
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
821
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
821
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
601 873
1
Социальное обеспечение
74 013
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 013
005
Государственная адресная социальная помощь
73 327
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
686
2
Социальная помощь
470 072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
470 072
002
Программа занятости
220 693
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 734
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 190
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
92 040
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
143 912
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 779
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
108 133
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
24 605
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 605
02
Қорғаныс
18 100
1
Әскери мұқтаждар
2 113
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 113
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 113
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
15 987
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 987
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 312
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 675
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
821
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
821
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
821
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
821
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
601 873
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
74 013
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 013
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
73 327
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
686
2
Әлеуметтiк көмек
470 072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
470 072
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
220 693
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

32 434
006
Оказание жилищной помощи
4 704
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22 413
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
294
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 585
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
62 241
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 708
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 788
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 788
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 271
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов Республике Казахстан
13 680
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 818
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
518 924
1
Жилищное хозяйство
239 650
467
Отдел строительства района (города областного значения)
231 442
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
226 854
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 588
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 208
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 208
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6 000
2
Коммунальное хозяйство
273 371
467
Отдел строительства района (города областного значения)
95 186
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
95 186
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
178 185
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
127 180
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)

32 434
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 704
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
294
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84 585
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
62 241
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 708
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 788
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 788
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 271
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 680
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 818
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
518 924
1
Тұрғын үй шаруашылығы
239 650
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
231 442
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
226 854
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 588
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 208
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2 208
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6 000
2
Коммуналдық шаруашылық
273 371
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
95 186
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
95 186
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
178 185
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
127 180
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

6 806
-на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
4 227
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
52 937
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
116 127
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
116 127
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 326
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
38 326
Отдел физической культуры и спорта (города областного значения)
4 878
На содержание и ремонт организаций спорта
4 878
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
193 233
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
164 785
-средний ремонт дорог
164 785
На жилищно-коммунальное хозяйство
28 448
Аппарат маслихата района (города областного значения)
1 103
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 103
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
188 374
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
188 374

6 806
-жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
4 227
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
52 937
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
116 127
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге
116 127
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 326
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
38 326
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 878
Спорт ұйымдарын ұстауға және жөндеуге
4 878
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
193 233
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде
164 785
- жолдарын орташа жөндеу
164 785
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
28 448
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
1 103
Мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
1 103
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
188 374
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
188 374