О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 326.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12951891,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1980344,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55552 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4448 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10911546,4 тысяч тенге;
2) затраты – 13144835,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 259365 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 449515 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 190150 тысяч тенге;

2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 326 шешімі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12951891,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1980344,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55552 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4448 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10911546,4 мың теңге;
2) шығындар – 13144835,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 259365 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 449515 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 190150 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -452309,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 452309,3 тысяч тенге;
поступление займов – 448333,5 тысяч тенге;
погашение займов – 191782 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 195757,8 тысяч тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -452309,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 452309,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 448333,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 191782 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 195757,8 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Определить на 2023 год нормативы распределения доходов с районного бюджета в областной бюджет в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в областной бюджет – 50 процентов, в районный бюджет – 50 процентов;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативі төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша облыстық бюджетке – 50 пайыз, аудандық бюджетке – 50 пайыз;

77214
83148
сельский округ Сарбулак
63695
70772
75830
Всего
2043780
2239478
2444498
4. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:
1) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям 22261 тысяч тенге;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи 11183 тысяч тенге;

77214
83148
Сарбұлақ ауылдық округі
63695
70772
75830
Барлығы
2043780
2239478
2444498
4. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге 22261 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы əлеуметтік көмекті төлеуге 11183 мың теңге;

3) на приобретение объектов водоснабжения, текущий ремонт и благоустройство 240 тысяч тенге;
4) на реализацию социального проекта проведение религиозно-просветительской работы среди населения области 15790,5 тысяч тенге;
5) на рееализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 521544 тысяч тенге;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 1452341,4 тысяч тенге;
7) на инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей 80890 тысяч тенге;
8) на обеспечение поливной водой сельских населенных пунктов 39059 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 98527 тысяч тенге;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 56154 тысяч тенге;
3) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 10416,8 тысяч тенге;
4) на развитие объектов культуры 255001 тысяч тенге;
5) на развитие газотранспортной системы 36153 тысяч тенге;
6) на развитие транспортной инфраструктуры 2000 тысяч тенге;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения 20000 тысяч тенге;
8) на развитие объектов государственных органов 1437 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 93750 тысяч тенге;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 357959 тысяч тенге;
3) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах 696755 тысяч тенге;
4) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 257692 мың теңге;
5) на развитие транспортной инфраструктуры 926379 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие целевые текущие трансферты бюджету района:

3) сумен жабдықтау нысандарын сатып алуға, ағымдағы жөндеуге және абаттандыруға 240 мың теңге;
4) облыс тұрғындары арасында діни ағартушылық жұмыстарын жүргізу әлеуметтік жобасын іске асыруға 15790,5 мың теңге;
5) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 521544 мың теңге;
6) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 1452341,4 мың теңге;
7) жер асты және жер үсті инженерлік желілерді түгендеуге 80890 мың теңге;
8) елді мекендерді ауыз сумен қамтамасыз етуге 39059 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 98527 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 56154 мың теңге;
3) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 10416,8 мың теңге;
4) мәдениет объектілерін дамытуға 255001 мың теңге;
5) газ тасымалдау жүйесін дамытуға 36153 мың теңге;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға 2000 мың теңге;
7) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 20000 мың теңге;
8) мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға 1437 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралағаны ескерілсін:
1) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 93750 мың теңге;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 357959 мың теңге;
3) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 696755 мың теңге;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 257692 мың теңге;
5) көлік инфрақұрылымын дамытуға 926379 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:

1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 549120 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9; в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2023 № 94 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2023год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены нижеследующие кредиты бюджету района:
1) на реализацию мер социальной поддержки специалистов 414000 тысяч тенге.
8. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам города, кента и сельских округов на 2023 год за счет средств районного бюджета определяется на основании постановления акимата района:
1) расходы по обеспечению деятельности аппарата акима;
2) социальную помощь;
3) сферу культуры;
4) на освещение, на санитарию, на благоустройство;
5) на средний ремонт транспортной инфраструктуры.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023год в размере 38955тысяч тенге.

1) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 549120 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9; жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 06.11.2023 № 94 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне республикалық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей несие қаралғаны ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 414000 мың теңге.
8. Қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджет есебінен 2023 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) әкім аппараты қызметін қамтамасыз ету шығындары;
2)әлеуметтiк көмек;
3) мәдениет саласы;
4) жарықтандыруға, санитарияға, абаттандыруға;
5) көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 38955 мың теңге көлемінде бекітілсін.

10. Предусмотреть на 2023 год поступление сумм погашения кредитов из районного бюджета в областной бюджет в сумме 445319 тысяч тенге.
11. Предусмотреть на 2023 год поступление сумм вознаграждения по бюджетным кредитам из районного бюджета в областной бюджет в сумме 102248 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ развития и формирования уставного капитала или увеличение уставного капитала юридических лиц районного бюджета на 2023 год согласно приложения 4.

10. 2023 жылға облыстық бюджетке аудандық бюджеттен кредиттерді өтеу сомаларының түсімі 445319 мың теңге сомасында көзделсін.
11. 2023 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар сомаларының түсімі 102248 мың теңге сомасында көзделсін.
12. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Казалинского районного маслихата Б. ЖАРЫЛКАП
Приложение 1 к решению
Казалинского районного маслихата
от 21 декабря 2022 года № 326
Районный бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 19.12.2023 № 120 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1.Доходы

13. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазалы аудандық мәслихат хатшысы Б. ЖАРЫЛҚАП
Қазалы аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 326 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 19.12.2023 № 120 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1. Кірістер

12984,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12984,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12984,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2021609,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
810351,6
005
Государственная адресная социальная помощь
77627,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55352
006
Оказание жилищной помощи
114
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98890
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
176
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6702
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151035
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
398244
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
22211,1
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1031365,8
004
Программа занятости
954370,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
76995,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179231
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
136657
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
944
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40377
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1253
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
660,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

12984,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12984,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12984,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2021609,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
810351,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
77627,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55352
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
114
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98890
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
176
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6702
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151035
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
398244
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
22211,1
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1031365,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
954370,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
76995,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179231
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136657
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
944
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40377
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1253
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
660,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
80890
015
Капитальные расходы государственного органа
830
12
Транспорт и коммуникации
2446289,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2446289,3
022
Развитие транспортной инфраструктуры
965725,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
87742
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
34189
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1350103,1
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
8530
13
Прочие
1500979,3
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
2744
006
Поддержка предпринимательской деятельности
2744
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28936,1
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
28936,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1469299,2
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
403973,2
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
257692
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
807634
14
Обслуживание долга
103089,1
453
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
103089,1
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
103089,1
15
Трансферты
2718345,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2718345,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
8480,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
641491,5
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
11735
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
80890
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
830
12
Көлiк және коммуникация
2446289,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2446289,3
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
965725,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
87742
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
34189
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1350103,1
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
8530
13
Басқалар
1500979,3
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
2744
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2744
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
28936,1
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
28936,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1469299,2
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
403973,2
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
257692
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
807634
14
Борышқа қызмет көрсету
103089,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
103089,1
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
103089,1
15
Трансферттер
2718345,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2718345,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
8480,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
641491,5
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
11735
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

2. Затраты
8012926
01
Государственные услуги общего характера
863587
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
70110
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
70110
122
Аппарат акима района (города областного значения)
391209
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
390924
003
Капитальные расходы государственного органа
285
452
Отдел финансов района (города областного значения)
47229
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46862
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
367
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
42671
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне
42671
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
62627
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
62627
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
60735
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
60735
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
36042
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
36042
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
152964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
152964
02
Оборона
32652
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11104
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11104
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21548
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18342
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

2. Шығындар
8012926
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
863587
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
70110
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
70110
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
391209
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
390924
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
285
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
47229
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46862
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
367
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
42671
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42671
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
62627
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62627
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
60735
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60735
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
36042
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36042
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
152964
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152964
02
Қорғаныс
32652
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11104
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11104
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21548
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18342
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
387546
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
134711
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2014
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30283
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20021
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20021
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
622
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
4265
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
14148
015
Освещение улиц в населенных пунктах
986
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1006684
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
236634
003
Поддержка культурно-досуговой работы
235276
009
Обеспечение сохранности историко - культурного наследия и доступа к ним
1358
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
260156
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
34343
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
179613
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13633
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
32567
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
321370
006
Функционирование районных (городских) библиотек
320436
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
934
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23245
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
23245
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
45264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
44112
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
387546
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
134711
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2014
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30283
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20021
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20021
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
622
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
4265
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
14148
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
986
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1006684
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
236634
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
235276
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
1358
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
260156
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34343
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
179613
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13633
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
32567
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
321370
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
320436
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
934
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23245
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
23245
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
45264
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44112
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
085
Шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру