О бюджете сельского округа Акай на 2023-2025 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 252. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акай на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 211 521,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 655,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 365,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 687,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 812,6 тысяч тенге;
2) затраты – 212 230,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 708,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 708,5 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 708,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.08.2023 № 63; 22.11.2023 № 89 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в 2023 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акай установлен в размере 90 388 тысяч тенге.
2-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2022 году в районный бюджет в сумме 110 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 9 (вводится в действие с 01.01.2023).

2023-2025 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 252 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 211 521,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 655,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 365,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 687,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 182 812,6 мың теңге;
2) шығындар – 212 230,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -708,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 708,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 708,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.08.2023 № 63; 22.11.2023 № 89 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға аудандық бюджеттен Ақай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 90 388 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
2-1. 2022 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 110 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 9 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акай на 2023 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 252
Бюджет сельского округа Акай на 2023 год

3. 2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 252 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ақай ауылдық округінің бюджеті

5 658,2
на средний ремонт улицы Кудайбердиева села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
1 710,1
на средний ремонт улицы Казыбек би села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
1 613,2
на средний ремонт улицы Баймаханова села Акай, Кармакшинского района, Кызылординской области
2 334,9
2
На разработку проектно-сметной документации и проведения заключения экпертизы освещения улицы Б.Майлина села Акай
1 764,9
3
На разработку проектно-сметной документации и проведения заключения экпертизы освещения улицы М.Ауезова села Акай
1 830,3
4
На устройство детской площадки и спортивного тренажера в сельском округе Акай
14 636,5
5
На разработку проектно-сметной документации на средние ремонтные работы улиц Толе би, Жанкожа батыра, Бейбитшилик, Астана, Куншигарова в сельском округе Акай
2 667,9
6
На проведение государственную экспертизу дорог улиц в населенном пункте Акаи (Толе би, Жанкожа батыра, Бейбитшилик, Астана, Куншигарова)
449,3
7
На приобретение строительных предметов, необходимых для освещения улиц Жумабаева и М.Жырау сельского округа Акай
2 500,0
8
На приобретение строительных предметов для установки светильников на улицах Астаны, Сырдарьи, Кармакши, Кызылорда, Байконура, Р. Жырау в сельском округе Акай
10 442,1
9
Дополнительно к фонду заработной платы в связи с переводом государственных служащих из блока В в блок А аппарата акима сельского округа Акай
1 553,0

5 658,2
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Құдайбердиев көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
1 710,1
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Қазыбек би көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
1 613,2
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Ақай ауылының Баймаханов көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
2 334,9
2
Ақай ауылындағы Б.Майлин көшесін жарықтандыру жұмыстарына жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге, сараптама қорытындысын дайындауға
1 764,9
3
Ақай ауылындағы М.Әуезов көшесін жарықтандыру жұмыстарына жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге, сараптама қорытындысын дайындауға
1 830,3
4
Ақай ауылдық округінде салынатын балалар ойын және спорттық тренажер ойын алаңын орнату жұмыстарына
14 636,5
5
Ақай ауылдық округіндегі Төле би, Жаңқожа батыр, Бейбітшілік, Астана, Күншіғаров көшелеріне орташа жөндеу жұмыстарын жүргізуге сметалық есептеме әзірлеуге
2 667,9
6
Ақай елді мекен (Төле би, Жаңқожа батыр, Бейбітшілік, Астана, Күншіғаров) көшелерініндегі автомобиль жолдарын ұлттық сараптамадан өткізуге
449,3
7
Ақай ауылдық округіндегі Жұмабаев пен М.Жырау көшелерін жарықтандыруға қажетті құрылыс заттарын сатып алуға
2 500,0
8
Ақай ауылдық округінде Астана, Сырдария, Қармақшы, Қызылорда, Байқоңыр, Р.Жырау көшелеріне жарық шамдарын орнатуға құрылыс заттарын сатып алуға
10 442,1
9
Ақай ауылдық округі әкімінің аппаратына мемлекеттік қызметішлердің В блогынан А блогына ауысуына байланысты жалақы қорына қосымша
1 553,0