О бюджете сельского округа Акжар на 2023-2025 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2022 года № 254. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Акжар на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 562,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 133 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 117 133,1 тысяч тенге;
2) затраты – 121 933,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -371,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 371,1 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 371,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.04.2023 № 11; с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.08.2023 № 65; 22.11.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в 2023 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Акжар установлен в размере 77 702 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень бюджетной программы на 2023 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.

2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 254 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 121 562,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 133 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 117 133,1 мың теңге;
2) шығындар – 121 933,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -371,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 371,1 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 371,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.04.2023 № 11; өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.08.2023 № 65; 22.11.2023 № 91 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2023 жылға аудандық бюджеттен Ақжар ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 77 702 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, 2023 жылға арналған бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2023 год за счет областного бюджета согласно приложению 5.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2023 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Кармакшинского районного маслихата: Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 254
Бюджет сельского округа Акжар на 2023 год

4. 2023 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
5. 2023 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті

5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
7
Поступления займов
0
16
Погашение займов
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 254
Перечень бюджетной программы на 2023 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 254
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2023 год за счет областного бюджета
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.11.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Текущие целевые трансферты:
18 140,7
1
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
18 140,7
Среднии ремонт улицы Жабаева в с.Акжар, Кармакшинского района,Кызылординской области
18 140,7
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "21" декабря 2022 года № 254
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Акжар на 2023 год за счет районного бюджета

5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
7
Қарыздар түсімдері
0
16
Қарыздарды өтеу
0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 4-қосымша
Жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, 2023 жылға арналған бюджеттік бағдарламаның тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 5-қосымша
2023 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
18 140,7
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
18 140,7
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақжар ауылының Жабаев көшесін орташа жөндеуге
18 140,7
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 6-қосымша
2023 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.11.2023 № 91 (вводится в действие с 01.01.2023).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Текущие целевые трансферты:
18 292,7
1
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 015,7
На среднии ремонт улицы Жабаева в с.Акжар, Кармакшинского района,Кызылординской области
2 015,7
2
На устройство детской игровой и спортивной площадки в ауле Акжар
13 437,0
3
На проведение культурного мероприятия посвященного к 80летию Байсалова Ж
2 100,0
4
На проведение экспертизы качества среднего ремонта и материалов по улице Ж.Жабаева Акжарского сельского округа.
595,0
5
На паспортизацию ул.Кунанбаева в ауле Акжар
145,0
Целевые трансферты на развитие:
2 997,7
1
На разработку ПСД стройтельства автодороги ул.Кунанбаева
2 987,7
2
На стройтельство автодороги ул.Кунанбаева
10,0
Всего:
21 290,4

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 91 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
18 292,7
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 015,7
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақжар ауылының Ж.Жабаев көшесін орташа жөндеуге
2 015,7
2
Ақжар ауылындағы балалар ойын және спорт алаңын орнату жұмыстарына
13 437,0
3
Байсалов Жарылқасын Мұнайтпасұлының 80 жылдығына орай мәдени іс-шара өткізуге
2 100,0
4
Ақжар ауылдық округінің Ж.Жабаев көшесіне орташа жөндеу жұмыстары мен материалдарының сапасына сараптама жүргізуге
595,0
5
Ақжар ауылындағы А.Құнанбаев көшесін құжаттандыру жұмыстарына
145,0
Нысаналы даму трансферттер:
2 997,7
1
Ақжар ауылындағы А.Құнанбаев көшесіне автомобиль жолы құрылысын жүргізу жұмысына жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және сараптамадан өткізуге
2 987,7
2
Ақжар ауылындағы А.Құнанбаев көшесіне автомобиль жолы құрылысын жүргізу жұмысына
10,0
Барлығы:
21 290,4