Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию на 2022-2023 годы
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 4 февраля 2022 года № 14-16. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить планы по управлению пастбищами и их использованию поселка Жалагаш, сельских округов Аккум, Аккыр, Аксу, Аламесек, Бухарбай батыр, Енбек, Жанаталап, Жанадария, Каракеткен, Макпалкол, Мадениет, Мырзабай ахун, Тан, М.Шаменова на 2022-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь Жалагашского районного маслихата Курманбаева Г.
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 04 февраля 2022 года № 14-16
План по управлению пастбищами и их использованию поселка Жалагаш на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбище оборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в поселке Жалагаш (далее - поселок);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория поселка относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории поселка развита гидрографическая сеть. Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев. Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.

2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 4 ақпандағы № 14-16 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес Жалағаш кенті, Аққұм, Аққыр, Ақсу, Аламесек, Бұқарбай батыр, Еңбек, Жаңаталап, Жаңадария, Қаракеткен, Мақпалкөл, Мәдениет, Мырзабай ахун, Таң, М.Шәменов ауылдық округтерінің 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарлары бекітілсін.
2. Осы шешім қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы Г.Курманбаева
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 04 ақпандағы
№ 14-16 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш кентінде 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алдаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұрлағардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Жалағаш кенті (бұдан әрі- кент) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Кент аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Кент аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтардан қамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.

2022
отдыхающий загон 4
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1,2,3,4 – очередность использования загонов в году.
Условные обозначения
Границы сельского округа
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Пастбища, используемые в весеннее и летнее время
Пастбища, используемые в осеннее и зимнее время
1 2 3 4
Очередность использования загонов в году 2022 год
1 2 3 4
Очередность использования загонов в году 2022 жыл
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Условные обозначения
Внешние границы-2100 гектар
Внутренние границы-859 гектар
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Пастбища, используемые в весеннее и летнее время
Пастбища, используемые в осеннее и зимнее время
Объект пастбищной инфраструктуры
Озера, каналы, трубчатые и шахтные колодцы
Скотомогильник
Ванна для купания скота
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Условные обозначения
Границы сельского округа
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Пастбища, используемые в весеннее и летнее время
Пастбища, используемые в осеннее и зимнее время
Маршруты доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Озера, каналы, трубчатые и шахтные колодцы
Ванна для купания скота
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Условные обозначения
Границы поселка
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Земельные участки для перераспределения пастбищ
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в близи поселка Жалагаш
Условные обозначения
Границы поселка
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Границы размещения поголовья скота
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Период перегона животных на пастбища
Период отгона животных с пастбища
Вторая половина марта
Вторая декада октября
Приложение 2 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 04 февраля 2022 года № 14-16
План по управлению пастбищами и их использованию сельского округа Аккум на 2022-2023 годы

2022
көктем-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалушы алаң
2023
демалушы алаң
көктем-жазғы маусымы 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
Ескерту 1,2,3,4 – Қашаны жылына пайдалану тәртібі.
Шартты белгілер
Ауылдық округтің шекаралары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Көктемгі және жазғы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
Күзгі және қысқы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
1 2 3 4
Қашаны жылына пайдалану тәртібі 2022 жыл
1 2 3 4
Қашаны жылына пайдалану тәртібі 2023 жыл
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Шартты белгілер
Сыртқы шекара – 2100 гектар
Ішкі шекара-859 гектар
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Көктемгі және жазғы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
Күзгі және қысқы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
Жайылымдық инфрақұрылымдар
Көлдер, каналдар, құбырлы және шахталы құдықтар
Мал қорымы
Мал тоғыту ваннасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Ауылдық округтің шекаралары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Көктемгі және жазғы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
Күзгі және қысқы уақытта пайдаланылатын жайылымдар
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне жету жолдары
Көлдер, каналдар, құбырлы және шахталы құдықтар
Мал тоғыту ваннасы
Жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Шартты белгілер
Кент шекаралары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Жайылымдарды қайта бөлуге арналған жер телімдері
Кент маңында орналасқан жайылымдар мен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Шартты белгілер
Кент шекаралары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Мал басын орналастыру шекаралары
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Жайылымға малдардың айдап шығарылу кезеңі
Жайылымнан малдардың қайтарылу кезеңі
Наурыз айының екінші жартысы
Қазан айының екінші онкүндігі
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 04 ақпандағы
№ 14-16 шешіміне 2-қосымша
Аққұм ауылдық округінің 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары

1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбище оборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Аккум (далее - сельский округ);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория сельского округа относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории сельского округа развита гидрографическая сеть. Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев. Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10,5 центнер/гектар.
Фонд кормов пастбищиспользуется в пастбищный период продолжительностью 170-180 дней.
Сельский округ расположен в южной части Жалагашского района, на западе граничит с сельским округом Бухарбай батыр, с востока с Сырдарьинским районом.
Административно-территориальное деление состоит из села Аккум.
По природным условиям погоды: зима резко континентальная, с неустойчивой погодой, осадки в соответствии с нормами, весна рано выходит, лето жаркое, осень прохладная, продолжительная.
Общая земельная площадь сельского округа составляет 16555 гектаров (далее - га). В том числе пастбищ - 7470 га.
По категориям земли распределяются следующим образом:
земли сельскохозяйственного назначения - 11382 га.
земли населенных пунктов - 2784 га.
Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории сельского округа: 2922 голов крупного рогатого скота, 2756 голов мелкого рогатого скота, 2150 голов лошадей, 129 голов верблюдов.
По видам сельскохозяйственных животных распределено следующим образом:
крупный рогатый скот - 9 стад;
мелкий рогатый скот - 6 стад;
верблюды - 2 стад;
лошади - 86 стад.
На территории сельского округа отсутствуют культурные и аридные пастбища.

1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Аққұм ауылдық округі (бұдан әрі- ауылдық округ) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Ауылдық округтің аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Ауылдық округтің аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтарданқамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі – 10,5 центнер/гектарды құрайды.
Жайылымдар жемдерінің қоры ұзақтығы 170-180 күн болатын жайылым кезеңінде пайдаланылады.
Ауылдық округ Жалағаш ауданының оңтүстік бөлігінде орналасқан, батыстаБұқарбай батыр ауылдық округімен, шығыстан Сырдария ауданымен шектеседі.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі Аққұм ауылынан тұрады.
Табиғи ауа-райының жағдайлары бойынша: қысы күрт континентальды, ауа райы құбылмалы, жауын-шашын нормаға сәйкес, көктем ерте шығады, жазы ыстық, күзі салқын, ұзақ.
Ауылдық округтің жалпы жер көлемі 16 555 гектар (бұдан әрі – га). Соның ішінде жайылымдар- 7470 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 11 382га.
елді мекеннің жерлері – 2 784 га.
Ауылдық округ аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны:
2922 бас ірі қара мал, 2756 бас уақ мал, 2150 бас жылқы, 129 бас түйе.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша келесідей бөлінген:
ірі қара мал –9 табын;
уақ мал - 6 отар;
түйелер - 2 келе;
жылқылар- 86 үйір.
Ауылдық округтің аумағында екпе және аридтік жайылымдар жоқ.

План по управлению пастбищами и их использованию сельского округа Аккыр на 2022-2023 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбище оборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбище пользователей к водным источникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Аккыр (далее - сельский округ);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория сельского округа относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории сельского округа развита гидрографическая сеть. Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев. Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10,5 центнер/гектар.
Фонд кормов пастбищ используется в пастбищный период продолжительностью 170-180 дней.
Сельский округ расположен в юго-западной части Жалагашского района, на северо-западе граничит с Кармакшинским районом, на юго-западе с Республикой Узбекистан.
Административно-территориальное деление состоит из села Аккыр.
По природным условиям погоды: зима резко континентальная, с неустойчивой погодой, осадки в соответствии с нормами, весна рано выходит, лето жаркое, осень прохладная, продолжительная.
Общая площадь земельная площадь сельского округа составляет 1225931 гектар (далее - га). В том числе пастбищ - 1219726 га.
По категориям земли распределяются следующим образом:
земли сельскохозяйственного назначения – 18 118 га.
земли населенных пунктов - 4655 га.
Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории сельского округа: 1888 голов крупного рогатого скота, 6918 голов мелкого рогатого скота, 588 голов лошадей, 99 головы верблюдов.
По видам сельскохозяйственных животных распределено следующим образом:
крупный рогатый скот - 5 стад;
мелкий рогатый скот - 14 стад;
верблюды - 2 стада;
Лошади - 24 стад.
На территории сельского округа отсутствуют культурные и аридные пастбища.

Аққыр ауылдық округінің 2022-2023 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Аққыр ауылдық округі (бұдан әрі- ауылдық округ) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Ауылдық округтің аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Ауылдық округтің аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтардан қамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі – 10,5 центнер/гектарды құрайды.
Жайылымдар жемдерінің қоры ұзақтығы 170-180 күн болатын жайылым кезеңінде пайдаланылады.
Ауылдық округ Жалағаш ауданының оңтүстік-батыс бөлігінде орналасқан, солтүстік батысында Қармақшы ауданымен, оңтүстік-батыста Өзбекстан Республикасымен шектеседі.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі Аққыр ауылынан тұрады.
Табиғи ауа-райының жағдайлары бойынша: қысы күрт континентальды, ауа райы құбылмалы, жауын-шашын нормаға сәйкес, көктем ерте шығады, жазы ыстық, күзі салқын, ұзақ.
Ауылдық округтің жалпы жер көлемі 1225931 гектар (бұдан әрі – га). Соның ішінде жайылымдар- 1219726 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 18118 га.
елді мекендердің жерлері – 4655 га.
Ауылдық округ аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны:
1888 бас ірі қара мал, 6918 бас уақ мал, 588 бас жылқы, 99 бас түйе.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша келесідей бөлінген:
ірі қара мал – 5 табын;
уақ мал - 14 отар;
түйелер - 2 келе;
жылқылар- 24 үйір.
Ауылдық округтің аумағында екпе және аридтік жайылымдар жоқ.

На территории сельского округа действует 1 ветеринарный пункт, 1 скотомогильник и 1 ванна для купания скота.
В сельском округе не установлены сервитуты для прогона скота.
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Условные обозначения
Границы сельского округа
Земли сельскохозяйственного назначения
Земли населенных пунктов
Собственники земельных участков
Собственники земельных участков
Площадь пастбищ, (га)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности пастбищ на 1 голова, (га)
Потребность пастбищ,(га)
Излишки пастбищ, (га) (+,-)
КРС
МРС
Лошадь
КРС
МРС
Лошадь
КРС
МРС
Лошадь
Итого
1
Искаков Шакизатхан
"Еңбек Жер" товарищество с ограниченной ответственностью

Ауылдық округтің аумағында 1 ветеринарлық пункт, 1 мал қорымы және 1 мал тоғыту ваннасы қызмет істейді.
Ауылдық округте малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленген.
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шартты белгілер
Ауылдық округтің шекаралары
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
Елді мекендердің жерлері
Жер учаскелерінің меншік иелерітізімі
Жер учаскелерінің меншік иелері
Жайылым алаңы, (га)
Түрлері бойынша малдың болуы, (бас)
Жайылымға қажеттілік нормасы 1 бас, (га)
Жайылымдардың қажеттілігі, (га)
Артық жайылымдар, (га)
МІҚ
УМ
Жылқы
МІҚ
УМ
Жылқы
МІҚ
УМ
Жылқы
Жиыны
1
Искаков Шакизатхан "Еңбек Жер" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі